برون سپاریامروزه برون سپاری به یکی از صنایع مهم دنیا تبدیل شده است. ظهور شرکت‌های برون‌سپاری فرآیند تجاری یا BOP 

(Business Process as a Service)، خدمات زیادی به مشتریان شرکت‌هایی که به سادگی نمی‌توانند کارها را در شرکت خودشان انجام دهند، ارائه داده است. در دنیای مدرن امروز، برون‌سپاری به معنای وجود یک ارائه دهنده (شرکت) شخص ثالث برای رسیدگی به تعداد زیادی از وظایف و بخش‌ها می‌باشد که لزوماً نیازی نیست توسط دفتر اصلی انجام شود.

در واقع انتظار می‌رفت قبلاً به همه تفاوت‌های خوب اقتصاد جهانی، مانند رشد طبیعی پیشرفت‌های فناوری قبلی و حرکت تجاری و بیشتر مشکلات، پرداخته شده باشد.

اغلب شرکت‌های هوشمند برای کاهش هزینه‌ها هرکاری که بتوانند، انجام می‌د‌هند. بودجه بندی امری بسیار مهم و کلیدی می‌باشد، زیرا می‌تواند به سرمایه‌گذاری بیشتر کسب و کارها در زمینه‌های کاری، که می‌خواهند روی آن‌ها تمرکز کنند، مانند قدردانی از کارشناسان یا تهیه تجهیزات، سرمایه‌گذاری نمایند.

برون‌سپاری خدمات مشتری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد زمان و منابع خود را برای سایر زمینه‌های این حرفه، از جمله تولید محصول، تولید محتوا و فروش متمرکز نمایند.

شرکت‌ها می‌توانند به جای اختصاص دادن کارشناسان بیشتر به بخش خدمات مشتری، برای نظارت بر یک عملکرد خاص تجاری، به عنوان مثال مشتریان موجود و یا کسب و کارهای کوچک، از شرکت های دیگر که ارائه دهنده خدمات می‌باشند، استفاده نمایند.

همچنین این شرکت‌های برون‌سپاری شده می‌توانند خدمات مرکز تماس یک کسب و کار را به طور کامل برعهده بگیرند. این امر بدین معناست که شرکت برون‌سپار به جای یک یا دو عملیات، همه عملیاتی که شامل مرکز تماس می‌باشد را دربرمی‌گیرد.

برون‌سپاری مرکز تماس زمانی که شرکت، یک سازمان خدمات مشتری خارجی استخدام می‌کند، اتفاق افتاده و آن سازمان مرکز تماس را از مکانی جداگانه مدیریت می‌نماید. در این شرایط، سازمان خدمات مشتری، کارشناسان خود را برای رسیدگی به همه ارتباطات مشتریان کسب و کار استخدام کرده و آموزش می‌دهد.

برون‌سپاری یک استراتژی تجاری است که برخی کارکردها، فرآیندها، فعالیت‌ها و مسئولیت تصمیم‌گیری‌های شرکت را به ارائه‌دهندگان خارجی منتقل می‌کند.

شرکت‌ معمولاً به دلایل استراتژیک (تقسیم بندی مشتری) یا عملیاتی (عدم اطمینان از حجم تماس) یا هر دو تصمیم به همکاری می‌گیرد. اگر می‌خواهید در وقت و منابع تولیدی ارزشمند خود صرفه‌جویی نمایید، بهترین راه حل، برون‌سپاری خدمات مرکز تماس می‌باشد.

برون‌سپاری مرکز تماس شما امکان تنظیم عملیات را فراهم کرده و به شما متخصصان بسیار آموزش دیده‌ای می‌دهد که طی چند روز تماس‌های شرکت شما را دریافت می‌کنند. نکته مهم و مثبت در رابطه با برون‌سپاری مرکز تماس این است که شما به کارشناسانی که دارای دانش، مهارت و آموزش لازم برای اداره موفقیت‌آمیز درخواست‌ها و تماس‌های خدمات مشتری هستند، دسترسی سریع پیدا می‌کنید.

برون‌سپاری مزایای بسیاری دارد. در اینجا به چند مورد از این مزایا اشاره می کنیم:

صرفه جویی در هزینه

برون‌سپاری مرکز تماس دارای مزایای مختلفی است اما اولین مورد، صرفه جویی در هزینه است. معمولاً گسترش عملیات داخلی (توسط خود سازمان) مقرون به صرفه نمی‌باشد. کارشناسان خدمات مشتری مستقر در شرکت شما به تجهیزات و فضای کاری نیاز دارند که این امر، خصوصاً در مناطق مهم، می‌تواند پرهزینه باشد.

هنگامی که شما برون سپاری می‌کنید، هزینه‌های ثابت را به هزینه‌های متغیر تبدیل می کنید، بدین معنی که شما تنها هزینه خدمات مورد استفاده خود را پرداخت می‌کنید.

استخدام و آموزش کارشناسان پرهزینه است، خصوصاً برای پروژه‌های کوچک و کارشناسان موقت معمولاً کار را با کیفیت مد‌نظر شما انجام نمی‌دهند.

علاوه بر هزینه‌ کارشناسان، موارد بیشتری وجود دارد که باید درنظر گرفته شود. کارشناسان به فضای کاری، تلفن، کامپیوتر و تجهیزات بیشتری نیاز دارند. هزینه‌های مربوط به فناوری نیز قابل توجه است.

مطالب مشابه   وظایف کارشناس مرکز تماس

هزینه‌های اضافی دیگری مربوط به کارگزینی که کارمندانی مانند مسئول آموزش، سرپرست، کارمند IT و کارمندان کنترل کیفیت را مدیریت می‌کند، نیز وجود دارد. برون‌سپاری تمام این هزینه‌ها را از بین خواهد برد.

تمرکز بر فرآیند تجاری اصلی

ممکن است وظایف مختلفی وجود داشته باشد که متناسب با مهارت‌های شما نباشد. شاید شرکت شما در مدیریت امور مالی، تنظیم خدمات مشتری یا تکمیل اطلاعات منابع انسانی خیلی خوب نباشد. هر دقیقه‌ای که روی وظایفی خارج از مهارت‌های خود صرف کنید، بیهوده گذشته است. برون‌سپاری به شما اجازه می‌دهد روی وظایف اصلی ارائه یک محصول یا خدمات با کیفیت بالا به مشتری تمرکز کرده و وظایف دیگر را به افرادی که می‌توانند آن‌ها را بهتر انجام دهند، واگذار نمایید.

اجرای کسب و کار به صورت 24×7

برون‌سپاری مزیتی اضافه برای استفاده از تمام 24 ساعت روز ارائه می‌دهد. شرکت برون‎سپار می‎تواند به کار، حتی بعد از رفتن کارمندان به خانه هایشان، رسیدگی کند. شرکت برون‌سپار می‌تواند به مشتریان بعد از ساعت کاری، در تعطیلات آخر هفته و در طول تعطیلات رسیدگی نماید. مرکز تماس برون‌سپاری شده به شما امکان انجام کارها را به صورت شبانه‌روزی فراهم می‌سازد.

بهبود کیفیت

کیفیت انجام کا‌رها توسط شرکت‌های برون سپار به موردی نگران‌کننده تبدیل شده بود. اما امروزه شاهد تغییرات اساسی در این زمینه هستیم. شرکت‌ها شریک برون‌سپار خود را آموزش داده و این امر باعث ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده می‌گردد.

مورد دیگر این است که، کسب‌ وکارهای کوچک به دلیل کم‌ بودن تعداد کارمندان نمی‌توانند با جادو همه کارها را انجام دهند. با بزرگتر شدن شرکت، نیاز به استخدام نیروهای جدید و یا برون‌سپاری برخی از کارهایشان دارند.

شریک برون‌سپار شما، با تخصص ماهرانه خود، به نتایج باکیفیت سریع‌تر دسترسی یافته و وفاداری مشتری شما را در طول زمان افزایش خواهد داد.

با استفاده از شرکت‌های برون سپاری که دارای صلاحیت بیشتر و فرآیندهای تخصصی‌تر می‎باشد، می‎توان کیفیت را بهبود بخشیدبرون سپای مرکز تماس

رضایت‌مندی مشتری

با ارائه خدمات به ‌موقع و با کیفیت بالا، مشتریان شما خوشحال خواهند شد. اگر شرکت، خدمات مرکز تماس را به کارشناسان آگاه اختصاص داده باشد، مشتریان هم نسبت به شرکت شما احساس خوبی خواهند داشت و هم از احساس ارزشمند بودن برخوردار خواهند شد. ارائه‌دهندگان مرکز تماس برون‌سپاری می‌توانند در عرض چند دقیقه زمان پاسخگویی شما را تغییر داده و میزان تماس‎های قطع شده را کاهش دهند. کاهش زمان انتظار و خدمات پشتیبانی مشتری بهتر، به معنای افزایش رضایت‌مندی مشتری است. برون‌سپاری به شما کمک می‌کند از مزیت افزایش رضایت مشتری و برخورداری از گروه عظیمی از مشتریان وفادار بهره‌مند شوید.

ارتقاء بهره وری

هنگامی که شما کارتان را به یک شرکت ماهر و متخصص برون‌سپاری می‌کنید، توانایی پردازش، مرتب‌سازی و کنار آمدن با عملیات سخت و دشوار خود را خواهید داشت و از این طریق می‌توانید بهره‌وری کسب و کار خود را گسترش دهید.

برای شرکت‌های برون‌سپاری یک فرآیند بررسی مورد نیاز است تا نتایج واقعی مدنظرتان را به شما ارائه دهند؛ یافتن راه‌های ساده‌سازی کار یکی از مزایای برون‌سپاری می‌باشد و می‌تواند به کسب وکار شما برای دستیابی به مزیت رقابتی کمک کند.

دسترسی به منابع جدید

استخدام کارشناسان جدید اغلب به آموزش پرهزینه نیاز دارد. شما باید در رابطه با بخش عملیات و روند کاری خود به آن‌ها آموزش دهید (یا فرآیندهای ویژه‌ای را تنها برای آن‌ها درنظر بگیرید). شما ممکن است مجبور به سرمایه‌گذاری در آموزش آن‌ها شوید، سپس آن‌ها دارای مهارت‌های مناسبی برای کسب و کار شما خواهند شد.

یکی از دلایل مهمی که کسب‌وکارهای کوچک می‌خواهند تجارت خود را برون‌سپاری کنند، انجام سریع کارها توسط سازمان‌های برون‌سپاری می‌باشد.