اخبار سفیر آبی آرام

گراف دانش دیجیتال

توسط در اخبار 21 نوامبر 2021

رونمایی از محصول جدید شرکت سفیرآبی آرام

گراف دانش دیجیتال

 

سفیر آبی آرام به عنوان پیش‌روترین شرکت در حوزه‌ی مراکز تماس شناخته می‌شود. نوآوری‌های از جنس دانش در بستر شرکت سفیر آبی آرام رشد نموده و آخرین دستاوردهای آن رتبه دوم مراکز تماس در جایزه بین المللی Contac Center Award بوده است.

در سیر تحول مراکز تماس نمی‌توان نقش فناوری‌های تحول‌آفرین دیجیتالی همچون گراف دانش دیجیتال را انکار کرد. گراف‏های دانش در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین روش‏ها برای بازنمایی و مدل‏سازی پیشرفته انواع دانش موجود در فرایندهای ارتباط با مشتریان می‏باشند.

در همین راستا گراف دانش دیجیتال با سازماندهی موثر موجودیت‏های اطلاعاتی مراکز تماس و با هدف کاهش زمان دسترسی کارشناس به دانش موردنظر، بهبود در کیفیت پاسخگویی به مشتریان، کاهش فشار و استرس کاری کارشناسان، بازایابی سریع و هدفمند دانش و افرایش درگیرسازی کارشناسان با دانش، پشتیبانی مورد نیاز از تیم مرکز تماس را فراهم می‌‌کند.

با این محصول دانشی می‏توانید بین نودها انواعی از رابطه ها را ایجاد کنید، در تمام اجزای گراف جستجو کنید، با کلیک بر روی دایره های گراف، به صفحه دانش مرتبط وارد شوید، سیاست های دسترسی به دانش تعیین کنید، از به روز رسانی ها و تغییرات اجزای گراف مطلع شوید، امکان بزرگ نمایی و جابه جا کردن گراف را داشته باشید و از این محصول به عنوان بستر و اسکلت سایر امکانات سامانه‏های ارتباط با مشتری و مدیریت داده مشتری استفاده کنید.

https://techpark.ir/news/گراف-دانش-دیجیتال-راهکاری-برای-ارتباط-هوشمند-و-ساخت-یافته

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *