پروپوزالِ محصولِ سرایِ صدا

1. چکیده‌ی مدیریتی

برخلاف باور شهودی کارشناسان حوزه‌ی ارتباطات که نشان می‌دهد درگاهِ ارتباطی تلفن نقش کم‌رنگ‌تری نسبت به سایر درگاه‌های ارتباطی دارد، آمار و ارقام نشان دهنده‌ی پیش‌رو بودن این درگاه‌ (تلفن) نسبت به سایر درگاه‌ها همانند ایمیل، چت و … است.

 

آمار و ارقام نشان دهنده‌ی محبوب بودن کانال ارتباطی تلفن در تمامی ارتباطات میان ارایه دهنده‌ی خدمت و دریافت کننده‌ی آن دارد. نقش پررنگ شبکه‌های اجتماعی و رشد جایگاه آنان بر ذهن مخاطب غیرقابل انکار است. اما با وجود چنین شبکه‌هایی جایگاه درگاه‌های ارتباطی مانند تلفن و حتی روزنامه‌های کاغذی نیز در جذب مخاطب قابل توجه است.

 

 

2. معرفی محصولِ سرایِ صدا

با توجه به تجربه‌ی یک دهه‌ای شرکت سفیر آبی آرام در ارتباط با انواع مخاطب و میزان رضایت بیش از 87 درصدی مشتریان اصلی شرکت بر آن شدیم که با ارایه‌ی سرویسی بر بستر Voice امکان ارایه‌ی خدمات در این زمینه برای کمپین‌های انتخاباتی فراهم نماییم.

به شکل ساده‌تر این سرویس تشکیل شده از مخاطبانی است که داده‌ی ارتباطی (تلفن ثابت و همراه) آنان توسط ستادهای انتخاباتیِ نامزدهای محترم ریاست جمهوری در اختیار شرکت قرار گرفته و توسط سیستم تماس‌گیرنده‌ی خودکارِ شرکتِ سفیر آبی آرام، ارتباط میان مخاطبان و کاندیدای محترم یا نماینده‌ی ایشان برای پاسخ‌گویی جمعی به مخاطبین ایجاد خواهد شد. در هر مرحله این امکان در اختیار مخاطب قرار دارد تا با فشردن گزینه‌ای به صف پرسش‌گران منتقل شده و پس از تایید نماینده‌ی کاندیدا امکان ارایه‌ی سوال خود را داشته باشد.

در حال حاضر این محصول دارای ویژگی‌های زیر است:

 

مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول ، استفاده از زیرساخت‌های داخلی و امن شرکت سفیر آبی آرام، امکان استفاده از محصول بدون نیاز به اینترنت یا گوشی هوشمند، در دسترس بودن تلفن نسبت به سایر درگاه‌های ارتباطی و بالا بودن نرخ کیفیت ارتباط به دلیل استفاده از بسترهای مخابراتی در مقابل اینترنت است..