خدمات مدیریت فرآیند کسب و کار

مدیریت فرآیندهای کسب و کار به چه معناست ؟

مدیریت فرآیند کسب و کار شامل طراحی، اتوماسیون، پیاده سازی، کنترل، اندازه گیری و بهینه سازی جریان عملکرد شرکت به منظور پشتیبانی از اهداف، کارمندان، مشتریان و شرکای داخلی و خارجی می‌باشد.
مدیریت فرآیند کسب و کار روشی برای مشاهده و سپس کنترل فرآیندهای موجود در یک سازمان است. این یک روش مؤثر است در مواقع بحرانی برای فرآیندهای کارآمد و مؤثر تا حصول اطمینان هستند، زیرا این امر منجر به ایجاد یک سازمان قدرتمند و صرفه جو در هزینه‌ها می‌شود.
اصطلاح مدیریت فرآیند کسب و کار به این صورت است که بعد از مطالعه فرآیندهای آن، ضعف‌ها را تشخیص داده، همراه با تغییرات، تا درست اجرایی شدن آن نظارت خواهیم داشت. در اکثر مواقع روند فرآیند‌ها به صورت روزانه تنظیم شده و “گردش کار” معمولاً تحت پوشش بهبود فرآیند قرار می‌گیرد که اهمیت این بخش زمانی نمایان خواهد شد که عدم رویه مناسب و یا نداشتن روند، توانایی شما را برای رسیدن به اهرم اطلاعات به چالش خواهد کشید.

مدیریت فرایندهای کسب و کار یک فعالیت است که خرید یا مالکیت در آن وجود ندارد و در بسیاری از تعاریف به عنوان یک عمل توصیف محسوب می‌گردد.
هدف مدیریت فرآیند های کسب و کار بهینه سازی فرآیند‌ها می باشد. به این صورت که اگر یک شرکت را مجموعه ای از فرآیند ها فرض کنیم، BPM عمل بهینه سازی این مجموعه خواهد بود.

مدیریت فرآیند کسب و کار

مزایای مدیریت فرآیند کسب و کار چیست؟

مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) برای نیازهای یک شرکت با تنظیم اهداف تجاری و چشم اندازی به سمت ایجاد ارزش، از طریق تغییر فرآیند آغاز می‌شود. این تنظیمات با درک کامل و طراحی فرآیندها، معمولاً از چارچوب استاندارد صنعت پیروی می‌کنند.
مدیریت فرآیند کسب و کار، یک چرخه مدیریتی کامل برای فرآیند‌های تجاری می‌باشد که یکپارچه سازی فناوری‌ها و افزایش بهره‌وری کارمندان را فراهم می‌کند.
بسیاری از راهکارهای موجود در بازار امروز نمی‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب در آینده باشند. بر خلاف راهکارهای بخصوص، مدیریت اسناد یا راهکارهای مبتنی بر چارچوب، راهکارهای مدیریت فرآیند کسب و کار برای مدیریت نیازهای آینده شما توسط یک راهکار انعطاف پذیر و کارآمد طراحی و ساخته شده است که:

سرویس مدیریت فرآیند کسب و کار به عنوان یک روش تأثیر گذار و یک برنامه کاربردی برای شرکت‌هایی که به دنبال چابک‌تر شدن و تسریع در اجرای استراتژی خود هستند، پیشنهاد می‌گردد.
در عصر دیجیتال، فرآیندها و فناوری را می‌توان از مزایای باورنکردنی در برقراری ارتباط بین مردم دانست. با استفاده صحیح از خدمات مدیریت فرآیند کسب و کار، فرآیندها می توانند به سرعت طراحی و با توانمند سازی پرسنل به طور مؤثر منجر به ایجاد تغییرات در سازمان های پیشرو گردند.

هدف ما شامل بهبود مستمر فرآیندها و گردش کار، ارزیابی مداوم برای سطوح مختلف با روش مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) است.
برای موفقیت در مراکز تماس، باید استانداردهای مرکز تماس را در نظر بگیرید:

سطح خدمات مرکز تماس

سطح خدمات مرکز تماس، میزان دسترسی یک شرکت به مشتریان خود و توانایی شرکت را برای برنامه ریزی جهت تغییر حجم تماس و اجرای استراتژی کارکنان خود می‌سنجد. سطح خدمات به صورت درصد تماس‌های پاسخ داده شده در مدت زمان معین، مشخص خواهد شد.

حل مشکل در تماس اول

تعداد تماس‌هایی که مشکل مشتری در تماس اول برطرف شده و نیاز به برقراری تماس خروجی با مشتری نمی‌باشد. این مورد به میزان راندمان کارشناس پاسخگو بستگی دارد.

رضایت مشتری

رضایت مشتری (CSAT) معیاری است که میزان رضایت را از سطح خدمات ارائه شده را نشان می‌دهد. برای اندازه‌گیری میزان رضایت مشتری، پس از هر تماس نیاز به نظرسنجی در مورد خدمات ارائه شده خواهید داشت.

زمان متوسط رسیدگی

یک پارامتر مهم مرکز تماس میانگین زمان رسیدگی یا AHT است که از ابتدای تماس آغاز و شامل مدت زمان مکالمه به صورت زمان نگه داشت تماس و کلیه اقدامات مربوط به تماس توسط کارشناس می‌باشد.

نرخ تماس های لغو شده

محاسبه تعداد تماس ورودی که مشتری تماس را قطع کرده و یا قبل از اتصال تماس یک کارشناس، تماسشان قطع می‌شود.

ما می توانیم فرآیندهای لازم را برای بهبود استانداردهای مرکز تماس شما و همچنین برای دستیابی به حداکثر بهره وری و سودمندی را طراحی کنیم.
اگر در حال حاضر در شرکت خود مرکز تماس دارید یا می‌خواهید مرکز تماس تلفنی جدیدی راه‌اندازی کنید، خدمات ما می تواند استانداردهای مرکز تماس را بهبود بخشد، به شرکت شما به طور چشمگیری برای رسیدن به این هدف کمک می‌کند.
متخصصان ما با آموزش های مستمر در این صنعت و تجربیات چندین ساله به پیدا کردن کمبود‌ها و نکات قابل تغییر نیز کمک می‌کنند.

  • مرحله اول
  • مرحله دوم
  • مرحله سوم
  • مرحله چهارم
مرحله اول

آن‌ها می توانند روند را در قالب یک طرح نشان داده و جزئیاتی مانند شرایط و مهلت زمانی را تعیین كنند، بدین منظور که تصویری واضح از تناوب وقایع و جریان داده‌ها در طول فرآیند ارائه دهند.

مرحله دوم

آن‌ها می2توانند فرآیند را در ابتدا به صورت موقت در یک گروه کوچک انجام داده و سپس آن را برای کلیه کاربران اجرا نمایند.

مرحله سوم

آن2ها توجه خود را به ادامه این روند همراه با گردش کار در جریان، متمرکز کرده و برای اطمینان از رعایت تمام استانداردها، تمام مراحل را با دقت کنترل می‌نمایند. این هدف با استفاده از یک تیم کنترل کیفیت حرفه ای حاصل می‌گردد. اگر این تیم را در گروه مرکز تماس خود داشته باشید، ما با آموزش‌های تخصصی و پشتیبانی آن‌ها، تمام مراحل را بر اساس فرآیندهای اصلی تا حصول اطمینان دنبال می‌نماییم.
اگر این تیم را در اختیار ندارید، کارشناسان ما با برعهده گرفتن این وظیفه و همچنین آموزش در حین مدیریت پروژه به کارشناسان واجد شرایط می‌توانند در نزدیک شدن به هدف اصلی و تیمی مناسب شما را یاری نمایند.

مرحله چهارم

همانطور که متخصصان ما در حال تجزیه و تحلیل فرایند‌ها و تغییرات موثر در اجرای کار شما هستند، مراحل بهبود روند مرکز تماس را نیز در نظر می‌گیرند.
ما با استفاده از نرم افزار مدیریت فرآیند برای تحلیل و بهبود فرآیندهای مشتری، می‌توانیم مراکز تماس را با اجرای یک روش مدیریت فرآیند، به عنوان بخشی از یک راه حل کلی مدیریت محتوای سازمانی یاری کنیم.

تولید ارزش

سفیر آبی آرام، شتاب دهنده‌ها و دارایی‌های تثبیت شده شما را، با استفاده از صنعت عمیق و دانش عملکردی ترکیب می کند تا سازمان‌ها را در کمک به ارزیابی ارزش سرمایه گذاری، مدیریت فرآیند خود و روند تغییرات مثبت در کسب و کار راهنمایی نماید.

ارائه نتایج قابل اندازه گیری

سفیر آبی آرام می تواند با دستیابی به نتایج قابل اندازه گیری از نظر کمی و کیفی، در روش های استاندارد سازی و بهینه سازی، اتوماسیون و نوآوری را ارائه دهد و همچنین جهت دستیابی به این نتایج منابع خاصی را ترسیم نماید.