محصولِ تاک‌ستان

چکیده‌ی مدیریتی
برخلاف باور شهودی کارشناسان حوزه‌ی ارتباطات که نشان می‌دهد درگاهِ ارتباطی تلفن نقش کم‌رنگ‌تری نسبت به سایر درگاه‌های ارتباطی دارد، آمار و ارقام نشان دهنده‌ی پیش‌رو بودن این درگاه‌ (تلفن) نسبت به سایر درگاه‌ها همانند ایمیل، چت و … است.
آمار و ارقام نشان دهنده‌ی محبوب بودن کانال ارتباطی تلفن در تمامی ارتباطات میان ارایه دهنده‌ی خدمت و دریافت کننده‌ی آن دارد. نقش پررنگ شبکه‌های اجتماعی و رشد جایگاه آنان بر ذهن مخاطب غیرقابل انکار است. اما با وجود چنین شبکه‌هایی جایگاه درگاه‌های ارتباطی مانند تلفن و حتی روزنامه‌های کاغذی نیز در جذب مخاطب قابل توجه است.
معرفی محصولِ تاکستان
با توجه به تجربه‌ی یک دهه‌ای شرکت سفیر آبی آرام در ارتباط با انواع مخاطب و میزان رضایت بیش از 87 درصدی مشتریان اصلی شرکت بر آن شدیم که با ارایه‌ی سرویسی بر بستر Voice امکان ارایه‌ی خدمات برای مخاطبان مختلف را فراهم نماییم.
به شکل ساده‌تر این سرویس تشکیل شده از مخاطبانی است که داده‌ی ارتباطی (تلفن ثابت و همراه) آنان توسط برگزار کننده¬ی کنفرانس (کلاس، همایش،جلسات و…) و توسط سیستم تماس‌گیرنده‌ی خودکارِ شرکتِ سفیر آبی آرام، ارتباط میان مخاطبان و برگزار کننده، را برقرار خواهند کرد. در هر مرحله این امکان در اختیار مخاطب قرار دارد تا با فشردن گزینه‌ای به صفِ پرسش‌گران منتقل شده و پس از تایید برگزارکننده، امکان ارایه‌ی سوال خود را داشته باشد. برای جلوگیری از ایجاد همهمه در سرا، بطور پیش فرض،صدای همه¬ی شرکت کنندگان، قطع بوده و پس از اعلامِ درخواستِ پرسش و قرار گرفتن در صفِ پرسش¬گران، می¬توانند صحبت خود را مطرح نمایند.
سامانه ی کنفرانسی تلفنی تاکستان، نه تنها مشکلات ناشی از رفت و آمدها را حذف کرده است، بلکه در عین سادگی، دسترسی به آن بسیار آسان بوده و محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.
ضمن اینکه این سامانه، می تواند به درخواستِ کاربر، هم بر روی اینترنت پیاده سازی شود، هم بر روی تلفن شهری و موبایل.
با استفاده از این سامانه، امکان حضورِ همزمان در چند مکانِ مختلف، وجود دارد و امکان اتصالِ دفاتر کاری و کارمندان بخش¬های گوناگون بایکدیگر امکان پذیر خواهد بود.
همچنین کاربرد این محصول بسیار ساده و آسان و بدون هیچ پیچیدگی می باشد.
با توجه به اینکه این سامانه دارای قابلیتی است که می تواند بدون نیاز به اینترنت، عمل کند، در نتیجه ریسک¬هایی همچون قطعی اینترنت در زمان برگزاری کنفرانس، وجود ندارد. در زیر به بررسی فرآیند این محصول می پردازیم.
فرآیند محصول
1. فرآیند با ثبت نام مشتری، در سایتِ سفیرآبی¬آرام، آغاز می¬شود.
1.1. وارد کردن شماره تلفن همراه
1.2. دریافت کد
1.3. ساخت نام کاربری و رمز عبور، جهتِ ورود
2. ورود
2.1. ورود با نام کاربری و رمز عبور (در این مرحله کاربر، پروفایلی در سامانه دارد، اما همچنان اهراز هویت، صورت نپذیرفته است)
3. اهراز هویت
3.1. تکمیل نمودن مشخصات فردی و بارگزاری تصاویر مدارک شناسایی
3.2. چنانچه مدارک مورد تایید سیستم نباشد، برای مشتری، پیامکی ارسال می گردد و بارگزاری توسط مشتری تکرار خواهد شد.
4. ارایه خدمات
4.1. چنانچه مشتری این خدمت را از قبل خریداری کرده باشد، می¬تواند از آن استفاده کند و در صورتی که خریداری نشده باشد، با تعیین زمان و امکانات مورد نظر، آن را شخصی سازی و انتخاب می¬کند.
4.2. طبق موارد انتخابی مشتری، پیش فاکتور اعلام شده و توسط مشتری بررسی می گردد و تصمیم به ادامه یا عدم ادامه صورت می پذیرد.
4.3. در این مرحله مجددا پیش فاکتور نهایی صادر شده و در صورت عدمِ تایید، فرآیند پایان می-پذیرد؛ اما در صورت تاییدِ پیش¬فاکتور، مشتری به درگاه پرداخت معتبر با مجوز از شاپرک راهنمایی شده و عملیات پرداخت صورت می گیرد.
4.4. آمایش پیامک دعوت حضور برای اعضا و ارسال آن 2 روز قبل از نشست.
4.5. ارسال پیامک یادآوری، 1ساعت مانده به نشست
4.6. 10 دقیقه مانده به آغازِ نشست، با تمامی اعضا تماس خودکار گرفته می¬شود و پیامی با مضمون خوش آمد و مطرح کردن قوانین، بیان می¬گردد.
4.7. آغاز جلسه (همزمان با آغاز جلسه، برخط بودن اعضا بطور مداوم رَصَد می¬شود) چنانچه کسی تمایل به حضور نداشته باشد، با دکمه ای تعریف شده از نشست خارج می¬شود و اگر به اشتباه یا بروز مشکلی، شخص خارج شده باشد، مجددا با ایشان تماس گرفته خواهد شد. در این مرحله سِمَت ها نیز بررسی می¬شوند و چنانچه مدیری بخواهد برای خود جایگزینی در نشست انتخاب کند، این کار انجام می¬گردد.
4.8. اگر اعضا سوال یا نقطه نظری داشته باشند، با شماره گیری یک کد، در صف قرار می¬گیرند و با صدور مجوز از طرف رییس جلسه، می¬توانند صحبت خود را مطرح کنند.
4.9. 15 دقیقه به پایانِ نشست، پیامی برای رییس جلسه مبنی بر اینکه نیاز به تمدید زمان جلسه وجود دارد یا خیر، پخش می¬شود. چنانچه عدم نیازی باشد، فرایند پایان می پذیرد و در صورت نیاز، بررسی برای تمدید صورت گرفته و در صورت امکان جلسه ادامه می¬یابد.
4.10. در نهایت متن جلسه ویرایش شده و برای حاضرین ایمیل می¬گردد. ضمن اینکه در تمامِ زمانِ نشست، ضبط کامل انجام گردیده است و گزارشات مستند از جلسه ارایه خواهد گردید.
در حال حاضر این مصحول دارای ویژگی‌های زیر است:
مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول ، استفاده از زیرساخت‌های داخلی و امن شرکت سفیر آبی آرام، امکان استفاده از محصول بدون نیاز به اینترنت یا گوشی هوشمند، در دسترس بودن تلفن نسبت به سایر درگاه‌های ارتباطی و بالا بودن نرخ کیفیت ارتباط به دلیل استفاده از بسترهای مخابراتی در مقابل اینترنت است.
کاربردهای کنفرانسِ تلفنیِ تاکستان
• برگزاری کمپین¬های تبلیغاتی
• برگزاری مناظرات
• برگزاری جلساتِ کاری و فنی
• برگزاری جلسات روانشناسی گروهی
• برگزاری جلسات مکالمه¬ی زبان
• برگزاری جلسات با مترجم هم¬زمان
• برگزاری سمینار تلفنی
• برگزاری کلاس¬های آموزشی
• برگزاری جلسات تحلیل و آموزش بورس
• فروش به سازمان های برگزار کننده ی آموزش ها
• قابلیت استفاده برای برگزاریِ جلسات، همایش¬ها و سمینارها در تمامی حوزه¬ها
“خیلی مهم نیست کجایید؛ با تاکستان، دسترسی از هرکجا، ساده و آسان است”