صنعت بهداشت و درمان

خدمات مرکز تماس در صنعت بهداشت و درمان

صنعت بهداشت و درمان در مقایسه با صنایع دیگر، به دلیل زندگی و رفاه یک بیمار حساس ترین و مهمترین نگرانی همه اقشار جامعه بوده و به همین دلیل، بیماران همواره درخواست مراقبت برتر را از ارائه دهندگان مراقبت های سلامتی دارند. در این شریط، بیماران فعلی انتظارات خود را برای مراقبت ویژه در خارج از ساعات درمانگاه و چارچوب موسسات پزشکی افزایش داده اند.
صنعت بهداشت و درمان با سرعت سریعی در حال تغییر بوده و اکنون بخش بهداشت با استفاده از تمام ویژگی های فنی مدرن، اطمینان می‌دهد تا هر بیمار بهترین خدمات درمانی و سلامتی را دریافت نماید.
با ورود رقبای جدید به بازار بهداشت و درمان در حین شرایط تغییر مقررات، رقابت در این صنعت سخت خواهد شد. کارشناسان خدمات مشتری مراقبت های سلامتی را به عنوان یک تابعی در نظر گرفته که شرکت ها برای دستیابی به یک مزیت رقابتی باید آن را بهینه سازی کنند. زمانی که مردم خدمات مشتری باکیفیتی از سایر صنایع با خودشان دریافت می‌نمایند، انتظارات آن ها بالا رفته و این مسئولیت به عهده ی ارائه دهندگان مراقبت سلامتی می‌باشد، که درخواست ها را با مراجعه مردمانی به عنوان بیمار یا مشتری با آن ها هماهنگ سازی نمایند.
در مراقبت های بهداشتی، برقراری ارتباط موثر با ارائه دهندگان خدمات از طریق کانال های مختلف ارتباطات، کلید اصلی، ایجاد تجربه  ارتباط بهتر بیمار و کاهش هزینه ها است. آغاز عملیات بهینه سازی مرکز تماس می تواند نقش اساسی در رسیدن به این اهداف باشد.

خدمات مرکز تماس در صنعت بهداشت و درمان

سفیر آبی آرام یک پلتفرم شماره گیری مبتنی بر فضای ابری بوده که محیط تماس های ورودی، خروجی و مخلوط را فراهم کرده و می تواند برنامه های پیام رسانی زنده را به درستی ارائه دهد. با استفاده از خدمات شرکت سفیر آبی آرام، خدمات پاسخ دهی صوتی تعاملی (IVR) نیز برای دسترسی به تماس با کارشناسان فراهم شده و به صورت خودکار در دسترس می‌باشند.
اگر به کارشناسان مرکز تماس تلفنی 24*7، تمام وقت یا نیمه وقت نیاز دارید، ما می توانیم شما را در ایجاد بهترین مراکز خدمات درمانی همراه با نیازها و اهداف شما یاری نماییم. با داشتن یک دهه تجربه در ارائه خدمات برون سپاری، شما می توانید برای ساخت مراکز تماس با خدمات بهداشتی به سفیر آبی آرام اعتماد کرده تا باعث کاهش هزینه ها، افزایش فروش و ارزش متوسط سفارش برای شما شود.

سفیر آبی آرام بسیاری از ارائه دهندگان که فاقد منابع لازم برای برآورده کردن انتظارات و نیازهای بیماران بودند را یاری رسانده و موارد زیر روشی است که این شرکت می تواند به ارائه دهندگان خدمات درمانی کمک نماید:

تمرکز بیشتر منجر به راندمان بالاتر

این امکان وجود دارد جراحان، پزشکان و پرستارانی که سال ها در دانشکده پزشکی دوره های مختلفی را گذرانده اند، وقت خود را صرف پاسخ دادن به تماس های بیماران نمایند،که در صورت نداشتن کمک های لازم، این کار مورد پسند آنها قرار نگیرد.
برون سپاری خدمات سلامت به مشاغل پزشکی کمک نموده تا بیشتر در انجام وظایف خود بدون ایجاد مزاحمت تلفن های در حال زنگ، تمرکز نمایند، چرا که این وظیفه در اختیار کارشناسان حرفه ای مرکز تماس بوده و این ساماندهی مسئولیت ها، می تواند در بهبود کارآیی هر ارائه دهنده خدمات درمانی بسیار موثر باشد.

دسترسی به متخصصان و به روز ترین ابزار

خدمات مرکز بهداشت و درمان می توانند از دانش و مهارت متخصصان بسیار آموزش دیده در زمینه حسابداری، خدمات به مشتری، حقوق و دستمزد ، IT و سایر موارد استفاده نمایند که لزوماً در کسب و کار مراقبت های بهداشتی ضروری نیست. همچنین می توانید بدون سرمایه گذاری در تجهیزات گران قیمت، از تجهیزات پیشرفته ای که ما در اختیار داریم استفاده نمایید.

راه مقرون به صرفه برای ارائه خدمات عالی

سفیر آبی آرام مسئولیت استخدام و آموزش افراد خود را برعهده داشته البته در صورت تمایل می توانید آموزش دهنده ی خود را برای ما فرستاده و  علاوه بر این، پس انداز کلانی که با عدم استخدام کارمندان تمام وقت با حقوق و مزایا دریافت می کنید، بهبود خدمات مراقبت برای بیماران فعلی شما افزایش یابد. این کاهش هزینه عملیاتی به هیچ وجه به معنای کیفیت پایین نبوده و در حقیقت، بسیاری از شرکت ها برای رشد مزیت رقابتی خود و ارائه خدمات بهتر برون سپاری می نمایند.

ریسک پایین تر

صنعت بهداشت و درمان به دلیل ماهیت بسیار حساس خود دارای مقررات و استانداردهای سختگیرانه ای است که سفیر آبی آرام  با آگاهی از این موضوع، همراه با رعایت پروتکل های کیفیتی و بررسی آن، از روند کار اطمینان حاصل می‌نماید. ارائه دهندگان خدمات بهداشتی هنگامی برون سپاری به جای اینکه وقت خود را برای دانستن مسیر این استانداردهای قانونی و صنعتی، خطرات فعلی و اشتباهات اتلاف نمایند، می توانند با دریافت زمان بیشتر، اطمینان بیشتری از قرارداد خود داشته باشند.

مراقبت موثر از بیماران

رضایت مشتریان همیشه یک تغییر دهنده بازی برای مشاغل بوده. ارائه اطلاعات دقیق به بیمار و قابلیت اجرایی برای یک ارائه دهنده خدمات درمانی به دلیل اینکه بهبودی بیمار کاملاً به خدمات ارائه شده بستگی دارد، مهم است . بنابراین، ارائه کامل فرایند به صورت خودکار یکی از اصلی ترین ملزومات قابل توجه بیمارستان ها است و از طرف دیگر، بیمارستان ها باید از آگاه بودن پرسنل شاغل در مركز خدمات مشتری با خواسته های بیماران اطمینان کامل داشته و از مهارت و تخصص لازم برای رسیدگی به شرایط مختلف برخوردار باشند.

24 ساعته در طی 365 روز سال

بیشتر از پاسخگویی به تماس های تلفنی ساده، نمایندگان ما می توانند دستورالعمل های مربوط به تریاژ پرستار را رعایت کرده و صلاحیت های مربوط به دوره های دارویی، بررسی ایمیل و برنامه های گفتگوی زنده را همزمان با حفظ مقررات صنعت پزشکی / بهداشت و درمان انجام دهند. شما با داشتن کارشناس اختصاصی خود و یا داشتن کارشناس مشترک، بیماران و مشتریان شما همیشه توسط یک کارشناس حرفه ای مورد استقبال قرار می گیرند که برای دستیابی به بهترین نتیجه در هر ارتباط آموزش دیده اند.

نمایندگی حرفه ای

از آنجا که مرکز تماس شما گسترش دهنده ی کسب و کار شماست، این امر مهم است تا سطح خدمات حرفه ای شما که بیماران برای دریافت آن ها عادت دارند، حفظ شود، در غیر این صورت شما متضرر خواهید شد. بیش از 400 کارشناس، با تجربه بالا در پشتیبانی مشتری برای ارتقاء تجربه بیمار ارائه می دهند. این که شرکت شما یک دفتر پزشکی باشد یا سازمان دولتی، پشتیبانی با کارشناس پاسخگو آنلاین برای مراقبت بهتر از بیماران ضروری می‌باشد.

پورتال آنلاین ایمن

در شرکت سفیر آبی آرام حفظ حریم خصوصی بیمار از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیازی به نگرانی امنیت اطلاعات نیست چرا که در مکان امن مرکز تماس خود، کلیه مقررات را رعایت ‌می‌شود. همه پیام ها به صورت ایمن ارسال و در پرتال آنلاین شما ذخیره می شوند. اگر شما از سیستم سوابق پزشکی الکترونیکی استفاده می کنید،کارشناسان ما باید به آن دسترسی داشته تا ما بتوانیم سیستم خود را با شما ادغام نموده که کار مضاعفی صورت نگیرد. ما توانایی های تکنولوژیکی برای ادغام خدمات مرکز تماس با فناوری مراقبت های سلامتی شما را داریم.

رسیدگی به تماس های به صورت سفارشی

برای هر نوع خدمات درمانی یا پزشکی تماس یکسانی وجود نخواهد داشت. به همین دلیل ما یک نرم افزار اسکریپت نویسی انعطاف پذیر که متناسب با نیازهای شما تنظیم شده را ارائه می دهیم. به عنوان مثال، می توانید تماس گیرندگان را بررسی کرده تا ببینند آیا آن ها بیمار جدید یا ثبت شده هستند یا در صورت فوری یا غیر فوری بودن، بیمه یا عدم بیمه و در صورت نیاز به اطلاعات مختلف، بسته به دلیل تماس گیرنده ، اطلاعات را دریافت می نمایید.

سفیر آبی آرام برای ارائه دهندگان مراقبت های سلامتی که به دنبال ارائه خدمات مراقبت استثنایی هستند، بسیار کاربردی است. با مراقبت از مأموریت های غیر اصلی در مشاغل بهداشت و درمان، متخصصان پزشکی می توانند در جهت بهبود وضعیت بیماران خود، افزایش کارایی کلی و کار با متخصصان خردمند با قیمت مناسب با بودجه شما متمرکز شوند.
ما ارزش هر تعامل را بالا برده و سوابق داده های بیماران را برای اهداف پزشکی نگه می داریم. تفاوتی ندارد که شما یک ارائه دهنده خدمات مراقبت های بهداشتی یا  نماینده داروخانه باشید ، شما می توانید اطمینان حاصل نمایید که تجارت شما بدون هیچ مشکلی به پیش می رود.
ما با استفاده از تجارب خود از مشارکت های موفق به دست آمده، عملکرد پزشکی شما را برای به حداکثر رساندن رضایت مشتریان شما فراهم می کنیم و اعتبار شما را به عنوان سازمانی که صادقانه مراقب بیماران خود می باشد، خواهیم ساخت.