صنعت املاک و مستغلات

از بین انواع مشاغل، خدمات املاک و مستغلات شاید بیشترین نیاز به یک سرویس پاسخگویی تماس قابل اعتماد و ارزان را داشته باشند. به عنوان مثال، هنگام برقراری تماس خریداران بالقوه، با یک آژانس املاک، می‌بایست حس اطمینان را برای آنها به وجود آورد، به همین دلیل باید با رسیدگی سریع به هر تماس صلاحیت خود را به اثبات رسانده و برنامه های موثری ارائه دهید.
سادگی فراخوان املاک و مستغلات باعث کمک به ایجاد کسب و کار می‌شود، با این وجود برای افزایش مشتری ثابت نیاز به حضور نمایندگان ماهر برای شما وجود دارد. تعداد بسیار کمی از کارگزاران از قدرت قابل توجه مراکز تماس املاک و مستغلات بهره می گیرند. با استخدام یک مرکز تماس، دسترسی به آژانس املاک و مستغلات از هر زمان دیگری آسان تر می شود.
با واگذاری رهبری تولید به متخصصان، باید زمان بسیار بیشتری برای پرورش مشتری های احتمالی و معاملات نزدیک اختصاص دهید و شاید هم یک یا دو بار بتوانید زمانی برای رفتن به تعطیلات گاه و بیگاه داشته باشید.

خدمات مرکز تماس صنعت املاک و مستغلات

به منظور بهبود کسب و کار املاک و مستغلات و دریافت کلید موفقیت، اطمینان از ارتباط همراه با مراقبت های ویژه و افزایش جذب مشتری، خواهید داشت.
از همه گذشته، به جهت ارزش زمانی نمایندگان املاک و مستغلات، باید بین خدمات به مشتریان موجود و بستن فروش، اولویت قائل شوند. فعالیت هایی با خواهان کمتر مانند برنامه ریزی و مدیریت نمایش ها باید به شخص دیگری واگذار شود.
برای ایجاد یک تیم داخلی اختصاصی از متخصصین فراخوان، اضافه کردن هزینه استخدام و آموزش کارشناسان، نگه داشتن آنها در لیست حقوق و دستمزد منظم، ارائه مزایای مختلف کارمندان، وسایل زیر ساخت و تهیه فضای اداری اضافی را فراموش نکنید.

مرکز تماس املاک و مستغلات چگونه کار می کند؟

چرا از خدمات پاسخگویی املاک و مستغلات استفاده می نماییم؟

با استفاده از مرکز تماس، متخصصان املاک و مستغلات می توانند بدون زحمت و در حقیقت، بدون انجام هیچ کاری، کسب و کار خود را متحول کنند. اما احتمالاً همچنان متعجب از چگونگی استفاده و منفعت خدمات پاسخگویی املاک و مستغلات خواهید بود. میزان تفاوت مصرف دقیق برای هر مشتری بسته به ساعت کار و مدل کسب و کار دقیق شما دارد که گزارش مشتریان ما به شرح زیر می‌باشد:

هیچ تماسی از دست نمی رود

شما همیشه در حال کار کردن هستید. چه یک مورد خانه باز باشد، چه نشان دادن یک لیست، ملاقات با یک مشتری جدید و یا برقراری یکی از میلیون ها تماس تلفنی که هر روز انجام می دهید، شما با این شرایط توانایی پاسخ به تلفن را نخواهید داشت، با داشتن مرکز تماس املاک و مستغلات، می توانید از کارشناس های دوستانه و حرفه ای ما که در هر زمان قادر به پاسخ گویی هستند، استفاده نمایید. در زمان تماس احتمالی یک مشتری با شما، نیاز به دریافت پیام صوتی نخواهد بود، با ترجیح و صلاحیت شما، ما به تماس ها پاسخ داده، پیام ها را دریافت کرده و سریعاً از طریق متن یا ایمیل برای شما ارسال می کنیم. شما هرگز نباید تصور کنید که این تماس تلفنی یک فرصت از دست رفته بوده که این زیبایی یک مرکز تماس املاک و مستغلات را نشان می‌دهد.

ما می توانیم به سؤالات نیز پاسخ دهیم

تصور غلط رایج درباره مرکز تماس املاک و مستغلات، فقط پاسخگویی به تماسها و دریافت پیام می‌باشد، در حالی که این بخشی از انجام فعالیت های ما می باشد که می توانیم برطبق دستورالعمل حساب شما به سؤالات متداول پاسخ داده و قرار ملاقات ها را برای شما تعیین کنیم، البته ما هرگز به سؤالی كه شما پاسخ آن را به ما نداده باشید، پاسخ نخواهیم داد، اما اگر بارها و بارها سؤالات مشابه دریافت کنید، می توانیم آن تماس ها را دریافت کرده و وقت شما را برای پاسخ دادن به تنها یک سؤال ساده صرفه جویی کنیم.

اجازه دهید ببینیم صنعت املاک و مستغلات با برون سپاری مرکز تماس خود به ارائه دهندگان خدمات حرفه ای، چه مزایایی بدست خواهند آورد:

  • خدمات پاسخگویی
  • خدمات مشتری
  • رهبری پردازش ها
  • زمانبندی قرار ملاقات
خدمات پاسخگویی

نمایندگان مرکز تماس، تمام تماس های ورودی و خروجی را انجام داده و فرصت کافی برای ارزیابی فرصت ها و بستن معاملات بیشتر را برای شما فراهم می کنند.

الف) در بازار املاک و مستغلات بسیار رقابتی امروز، به مراتب بهتر است به مشتریان خود اجازه داده تا به جای اتکا به سیستم های پست صوتی خودکار، در زمان واقعی به یک شخص واقعی برسند.

ب) از آنجا که کارشناسان مراکز تماس دارای سال ها تجربه برای رسیدگی به هزاران تماس از جانب خریداران احتمالی خانه و مشاغل تجاری خرید و فروش ملک می باشند، از دانش خود برای کمک به تصمیم گیری این خریداران احتمالی استفاده می‌نمایند.

ج) کارشناسان مرکز تماس برای ارائه خدمات شخصی به خوبی شناخته شده و در ایجاد سناریوی متناسب با نیاز مشتری شما، مانند خرید، فروش، اصلاح وام، سرمایه گذاری نقدی یا کاهش سوالات، متخصص هستند.

خدمات مشتری

با کمک خدمات مرکز تماس املاک و مستغلات، به راحتی بدون نیاز به فدا کردن آزادی خود، یک پشتیبانی مودبانه و پاسخگوی 7×24 را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

الف) از آنجا که معاملات املاک و مستغلات معمولاً مبالغ هنگفتی را شامل می شوند، منطقی به نظر می رسد که به جای استفاده از پست صوتی خودکار، از نمایندگان مرکز تماس استفاده کنید تا اعتماد مشتریان بیشتر جلب گردد.

ب) مزیت دیگر این است که، نمایندگان مرکز تماس پایگاه داده های مشتری و پورتال های وب را که به صورت روزانه استفاده می شود، به منظور ارائه اطلاعات دقیق و به روز مشتریان به کار گرفته تا بدون ایجاد مزاحمت در اختیار شما قرار دهند.

ج) سود نهایی، جلب اعتماد مشتریانی است که می دانند اگر بعد از ساعت کاری یا آخر هفته که به کمک نیاز دارند و فکر می‌کنند توانایی ارتباط مستقیم مستقیم با شما را نخواند داشت، آن گاه شما در دسترس خواهید بود.

رهبری پردازش ها

با راه اندازی پویش بازاریابی خود، راهنمایی ها به جریان می افتند. با یک مرکز تماس حرفه ای که معاملات املاک و مستغلات شما را پردازش می کند، می توانید به راحتی همه جزئیات را حتی بدون برداشتن تلفن خود بدست آورید.

نرم افزار مرکز تماس به طور مستقیم با CRM ادغام شده و به شما امکان ورود مستقیم به سیستم خودتان را می‌دهد. این فناوری ها همان امکاناتی هستند که رهبری پردازش را برای یکپارچه نمودن عملکردتان، فراهم می سازد.

زمانبندی قرار ملاقات

برای جلوگیری از قرار ملاقات های گیج کننده گران، خدمات مرکز تماس خود را برون سپاری نمایید تا از انجام برقراری تمام تماس های تلفنی مرتبط با قرار ملاقات خود اطمینان حاصل کنید.

در حال حاضر، بیشتر افراد واقعا زمانی برای برنامه ریزی در ساعات کاری خود را ندارند. اما با استفاده از خدمات مرکز تماس، می توانید به راحتی برنامه ریزی تمام مشتریان خود را در مناسب ترین زمان نیاز آنها انجام داده و به نوبه خود سود بیشتری کسب نمائید.

چرا سفیر آبی آرام؟

سفیر آبی آرام، یک شرکت تخصصی خدمات برون سپاری مرکز تماس، دارای مجموعه ای از خدمات مشتری مداری مناسب در صنعت املاک و مستغلات بوده که برای فعال کردن کسب و کار شما، بهینه سازی مدیریت فضای کاری، حفظ تصویر حرفه ای، بهبود شهرت و صرفه جویی در هزینه و …آماده ارائه خدمات می‌باشد.

کسب وکار املاک و مستغلات شما را با یک مرکز تماس چند کاناله به صورت 7×24 ارائه می دهیم که مجهز به متخصصان مجرب و جدیدترین فن آوری مرکز تماس است. کلیه روش های تعاملی خدمات مشتری درخواست شده توسط کسب و کار شما شامل مواردی از جمله: تماس صوتی ورودی و خروجی، چت آنلاین، مدیریت ایمیل، پیامک تلفن همراه و IVR (تماس تلفنی گویا) می باشد. فن آوری مرکز تماسی که ما از آن استفاده می کنیم دارای ویژگی هایی از قبیل توزیع کننده تماس خودکار، شماره گیری، سیستم ضبط تماس ها (Voice Logger)، تلفن گویا (IVR)، سیستم گزارش دهی (Reporting Engine) و موارد دیگر می باشد تا اطمینان حاصل شود که کلیه تماس های ورودی مشتری بلافاصله سرویس داده شده و کلیه تماس های خروجی با تمرکز بر بهینه سازی کارایی انجام می گردد.

خدمات پاسخگویی 100٪ سفارشی

خدمات پاسخگویی پس از ساعت کاری ما با توجه به نیازهای کسب و کار شما سفارشی می شوند. در ویژگی های شرکت، این امکان وجود دارد تا دقیقا همان موضوعی را که از ما می خواهید به مشتریان شما بگوییم، از زمان پاسخ دهی به خط تا زمان خداحافظی با مشتری، سناریو تهیه نماییم.
حساب شما می تواند به گونه ای شکل گیرد که دفتر کار شما در ساعات کاری دریافت پیام و مسیریابی آنها به بخش های مناسب، انتقال و ارسال تماس های فوری و کمک به مشتریان در انجام کارهای معمول مانند برنامه قرار ملاقات را انجام دهد. اگر فقط می خواهید بعد از ساعت های کاری موارد خاصی را برطرف نمایید، می توانید حساب خود را برای مکالمات غیر مرتبط فیلتر و تنظیم نمائید.

فعالیت ما متناسب با کسب و کار شما ساخته شده است

سفیر آبی آرام می تواند با نرم افزار برنامه ریزی موجود برای شما، ساخته شود یا یک تقویم آنلاین 100٪ سفارشی برای هرگونه سناریوی برنامه ریزی، تنظیم گردد. در صورت رزرو یا برنامه ریزی مجدد، به روزرسانی های فوری می توانند از طریق ایمیل یا پیام متنی برای شما یا هر پرسنل اصلی دیگر ارسال شوند.

در اینجا از کسب و کار خود پول بسازید

هدف مرکز تماس ما افزایش درآمد شرکت شما بوده که این کار را با برنامه ریزی قرار ملاقات ها انجام می دهیم و هنگامی که کارمندان شما روی کارهای مهم تر متمرکز شده اند، به آنها کمک می‌نمائیم تا زمان خود را بهتر مدیریت کرده و موثرتر کار نمایند.