صنعت ارتباطات و مخابرات

یک مرکز تماس ارتباط از راه دور علاوه بر برطرف نمودن شکایات و سوالات مشتریان می‌تواند در خدمات به مشتری برای ایجاد برند ، بازاریابی خدمات، تولید پیشرو برای تجارت و توسعه ارتباط با مشتریان فعلی شما کمک نماید

خریداران قبل از خرید از هر ارائه دهنده خدمات ارتباطی، می توانند سؤالات خود را تا برآورده نمودن تمام نیاز هایشان برای خرید هر محصول پرس و جو نمایند تا از خرید خود رضایت کامل به دست آوردند.

بنابراین، مشتریان می‌توانند در مورد بسته های شرکت های تلفن همراه، قیمت گذاری ارائه دهندگان خدمات تلفن ثابت، هزینه های اشتراک، ماندگاری ارائه دهندگان خدمات VOIP ، ماندگاری لوازم جانبی بلوتوث یا هدست تلفن و غیره از کارشناسان سؤال نمایند و با عدم دریافت پاسخ به این سوالات، بدون اطمینان از خرید محصول به سمت ارائه دهندگان خدمات ارتباط از راه دور دیگر ، جذب می شوند.

در زمان خرید، احتمال کمک  fiخریداران وجود داشته و در صورت عدم ارائه محصول، مشتری با تصویری غیرمسئولانه از تجارت رو به رو شده و کسب و کار را غیرحرفه ای و غیرمستقیم می یابد. سرانجام، آن ها به شرکت های مخابراتی رقیب مراجعه می‌نمایند.

خدمات مرکز تماس صنعت ارتباطات و مخابرات

پس از خرید، مشتری احتمالا با مشکلاتی از قبیل شماره کارت تلفنی نامعتبر، هدست تلفنی شکسته شده یا شاید تأخیر در تحویل لوازم جانبی تلفن یا کارت های تماس تلفنی خریداری شده به صورت آنلاین روبرو شود. درچنین مواردی باید بلافاصله مشکل مرتفع گردد، در غیر این صورت، با مشتری عصبانی رو به رو خواهیم شد که ترجیح آن ها پایبند نبودن به تجارت از راه دور، حرکت به سمت دیگری و به دنبال آن، حفظ مشتری کاهش یافته  و وجه بد شرکت نیز شیوع پیدا خواهد کرد.
خدمات مرکز تماس سفیر آبی آرام با ارائه خدمات در جهت جلب رضایت مشتری و بهبود روابط تجاری با مشتریان، از ارائه دهندگان خدمات ارتباط از راه دور مراقبت خواهد کرد.

 برون سپاری مرکز تماس ورودی، خدمات مراقبت از مشتری در زمان های قبل از خرید، هنگام خرید و بعد از خرید را پیشنهاد می کند که راهنمایی های موثر را تضمین و مشتریان را متقاعد کرده که محصولات یا خدمات ارتباط از راه دور را خریداری نمایند.

خدمات مرکز تماس پشتیبانی فنی

در خدمات ارتباط از راه دور، مسائل فنی تفکیک ناپذیر را نمی‌توان نادیده گرفت و باید با رسیدگی در اسرع وقت به آن ها از نارضایتی تماس گیرندگان و مشتریان جلوگیری نمود.

کارشناسان مرکز تماس سفیر آبی آرام در خصوص تماس گیرندگان شما، برای مشکلات بزرگتر، گزارش ها را برای بررسی بیشتر به مراجع ذیربط ارسال می‌کنند و به دنبال آن، مشتری عصبانی  را آرام نموده تا حفظ مشتری بالاتر تضمین گردد. با برطرف شدن مشکلات، افزایش رضایت مشتری نیز تضمین و تصویری مقتدر از شرکت شما منتشر خواهد شد.

خدمات مرکز تماس صنعت ارتباطات و مخابرات

سرویس پاسخگویی به مشاغل

برای اطمینان از برقراری کلیه تماس ها در ساعات کاری، بعد از ساعت کاری یا به صورت 24/7، شرکت های ارتباطات از راه دور می توانند خدمات پاسخگویی به مشاغل را به مرکز تماس سفیر آبی آرام برون سپاری نمایند، در این راستا خدمات مرکز تماس سفیر آبی آرام توانایی رسیدگی به سرریز تماس ها را داشته و اطمینان می‌دهد که هیچ تماس مهمی بدون پاسخ باقی نماند.

علاوه بر دریافت تماس برای مدت زمان تنظیم شده توسط تجارت معتبر ارتباطات از راه دور، خدمات مرکز تماس سفیر آبی آرام برای از بین بردن کلیه تماس های اضافی مانند تماس های بازاریابی فعالیت می کند که کلیه تماس های مهم بطور مؤثر به بخش های مرتبط منتقل شده و به این ترتیب، در زمان کارمندان شما صرفه جویی و فقط تماس هایی به آن ها متصل می شود که مربوط به تخصص آن ها باشد. با پاسخگویی به تماس های اضافی و اطمینان کامل از زمان انتظار برای هر تماس گیرنده  در کمترین زمان ممکن آرامش به فعالیت های تجاری و صرفه جویی در وقت به وجود خواهد آمد و با آسان تر شدن  ارتباطات برای مشاغل اطمینان می یابید که هیچ تماس گیرنده ای بدون جواب باقی نماند.

فروش بازاریابی تلفنی خروجی

آژانس های مخابراتی به تبلیغات گسترده در مقیاس وسیع مانند تبلیغات تلویزیونی طولانی اعتماد زیادی دارند. ایجاد سرمایه گذاری های عظیم در تبلیغات، فقط درصورتی که تکنیک های فروش اضافی در کنار آن اعمال گردد، به درستی توجیه می شوند و می‌بایست به گزینه درت تماس های تلفنی رجوع کرد. شرکت های ارتباط از راه دور می توانند از تلفن های همراه برای تبلیغ جدیدترین بسته های خدمات تلفن همراه، معاملات سرویس VoIP، کارت های تماس جدید معرفی شده یا حتی تخفیف ها یا ویژگی های لوازم جانبی تلفن استفاده نمایند.

شرکت های مخابراتی می توانند این وظیفه را به سرویس های مرکز تماس سفیر آبی آرام انتقال داده و از تماس تلفنی بسیار مؤثر برخوردار شوند. کارشناسان فروش تماس خروجی سفیر آبی آرام نه تنها محصولات یا خدمات قابل توجهی را با افزایش فروش به بازار عرضه می کنند بلکه تکنیک های فروش از جمله فروش متقابل و به روز را نیز برای افزایش سودآوری به کار می گیرند. از این طریق، مشاغل ارتباط از راه دور با سودآوری بالا، تجارت را بهتر در ذهن خریداران بالقوه حک می‌نمایند.

خدمات دریافت سفارش تلفنی

برای مشاغل ارتباطی از راه دور که خدمات یا محصولات را در منزل ارائه می دهند و خرید خدمات یا محصولات بصورت آنلاین صورت انجام می‌دهند، برون سپاری یک مرکز تماس سفارش ورودی ضروری خواهد بود. دلیل این امر این است که پس از مشاهده آگهی یا وب سایت، خریداران علاقه مند برای ثبت سفارش کارت های تماس، سرویس تلفن اینترنتی، ابزار ارتباط از راه دور یا لوازم جانبی تلفن تماس می گیرند.
برون سپاری این خدمات به مرکز تماس سفیر آبی آرام برای کسب و کارهای ارتباط از راه دور خدمات ثبت سفارشی را به ارمغان می آورد که در هر زمان ثبت سفارش و ارسال آن ها به بخش مربوطه مقدور است.
کارشناسان سفیر آبی آرام جهت گرفتن سفارش نیز برای دریافت اطلاعات محرمانه، ایجاد اعتماد و تقویت روابط تجاری و مشتری تلاش خواهند کرد. سرانجام، همه سفارشات در صورت امکان تحویل داده شده و فروش افزایش خواهد یافت.

تماس های خوش آمدگویی و بازخورد

تماس خوش آمدگویی به منظور استقبال مشتری از مشاغل و اطمینان به آنها جهت کمک رسانی انجام می شود. خدمات مرکز تماس سفیر آبی آرام می تواند با استقبال از مشتری روابط تجاری و مشتری را تقویت کرده و وفاداری مشتری را افزایش دهند.

تماس های بازخورد برای جمع آوری بازخورد ها از مشتریانی که خواستار استفاده از محصولات یا خدمات ارتباط از راه می‌باشند، انجام می شود. از بازخورد های جمع آوری شده می توان برای ایجاد تغییرات در جهت بهبود استفاده کرد. خدمات مرکز تماس سفیر آبی آرام، با سازماندهی در صفحه گسترده و ارسال آن به بخش های مربوطه، بازخورد مشتریان را به صورت کارآمد جهت بررسی و ایجاد تغییرات جمع می نماید و به دنبال آن بعد از رسیدگی به مشتریان ناراضی باعث آرامش آنها شده و حفظ و رضایت مشتری در سطح بالایی قرار خواهد گرفت.

پشتیبانی از مشتری به واسطه ایمیل

سفیر آبی آرام با ارائه خدمات پشتیبانی از طریق ایمیل و خدمات پشتیبانی قبل و بعد از خرید به مشتریان کمک می نماید. با این روش تجربه مشتری بیشتر شده و با افزایش وفاداری مشتری بیشتری رو به رو خواهید بود.
سفیر آبی آرام از طریق تجربه لازم در حوزه دامنه و راه حل فناوری (راه حل های مرکز تماس صنعت ارتباطات) برخوردار می‌باشد و این ابزار را به متخصصان اصلی صنعت داده تا با ارتباطات لازم برای دسترسی به مشتریان خود، پاسخ به سوالات آنها، ثبت شکایات، یادآوری پرداخت و ارائه خدمات ارزش افزوده همیشه در کنار مشتریان خود قرار گیرند.
نرم افزار مرکز تماس از راه دور سفیر آبی آرام به شما کمک می کند تا جایگاه خود را در بازار تقویت، هزینه های خود را کاهش، تجربیات مشتری و سود را افزایش دهید.

پشتیبانی از چت زنده

پشتیبانی چت زنده می تواند به مشاغل ارتباط از راه دور از طریق وب سایت ها کمک کند. آن دسته از شرکت هایی که کارت تلفن یا چندین مدل هدست تلفنی یا هر نوع کالای دیگر را به صورت آنلاین می‌فروشند، می‌بایست پشتیبانی چت زنده را به بازدید کنندگان وب سایت ارائه نمایند. برون سپاری این خدمت به مرکز تماس سفیر آبی آرام، مشتری مداری را افزایش داده و مشتری را کاملاً راضی نگه می دارد. ما با دعوت از بازدید کنندگان وب سایت به سؤالات و شرایط مورد نیازشان پاسخ داده و از این رو، خدمات یا محصولات ارتباطی را به آن ها ارائه می‌دهیم.

 

قابلیت ها و مزایای کلیدی

ما می دانیم که حفظ مشتری، شرط اساسی موفقیت در صنعت ارتباطات از طریق رضایت آنها بود و شما به عنوان ارائه دهنده خدمات ارتباطات از راه دور،  جدا از تلاش برای حفظ مشتریان موجود، باید بتدریج پایگاه مشتری خود را  توسعه دهید. این امر با خدمات مرکز تماس سفیر آبی آرام در صنعت ارتباطات امکان پذیر خواهد شد. در دنیای فناوری های ارتباطات، داشتن مشاور فنی و دستیار حرفه ای برای شما لازم بوده و با استفاده از خدمات و سیستم ویژه ما، شما می‌توانید با قدرت پایگاه مشتریان خود را گسترش دهید.