خدمات تماس خروجی

مرکز تماس خروجی، مرکز تماسی است که در آن کارشناسان برای اهداف از پیش تعیین شده با مشتریان تماس می‌گیرند. تماس‌های این مرکز شامل بازاریابی، فروش، نظرسنجی صحت سنجی و غیره می‌‍باشند.
هر سازمان تجاری که به دنبال گسترش تجارت خود و افزایش میزان فروش محصولات خود می‌باشد، نیازمند به ارتباط با مرکز تماس خروجی است. از همان ابتدا، همواره تعیین اهداف برقراری تماس خروجی، برای اطمینان از موفقیت و رشد، بسیار اساسی بوده و هدف تماس را باید واضح و روشن گرداند. این اهداف شامل بازاریابی و فروش، تنظیم قرار ملاقات‌ها، تأیید اطلاعات و یا انجام تماس‌های پیگیری و نظرسنجی مشتریان و غیره می‌باشد.
خدمات مرکز تماس خروجی با کیفیت بالا و کارآمد، برای هر شرکتی که به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد، حائز اهمیت می‌باشد.
در اختیار داشتن چنین مرکز تماس خروجی باعث برقراری تماس های موفق فروش، پیگیری نیازهای مشتریان، ارائه خدمات مشتریان فعال، عملکرد موثر بررسی تحقیقات بازاریابی و سایر فعالیت‌های تجاری و بازاریابی خواهد شد که همه این موارد، محرک لازم برای موفقیت بخش بازاریابی یک شرکت می باشد.
با دردست داشتن نیروی کار متخصص، مدیریت آنان و تخصیص تجهیزات پیشرفته و به روز، مدیریت و اجرای مرکز تماس های  خروجی می تواند قدرت و ارزش یک سازمان باشند. در غیر این صورت باعث از دست رفتن منابع خواهد شد.

تماس خروجی

خدمات مرکز تماس خروجی چه مواردی را پوشش می دهد؟

فعالیت مراکز تماس‌های  خروجی عمدتاً شامل ارتباط تلفنی کارشناسان با مشتریان موجود و بالقوه است. این تماس‌ها به منظور افزایش فروش، تلاش برای ورود به بازارهای ناشناخته، گسترش روابط مستحکم با مشتری و پیشرفت کسب و کار است.

بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از مراکز تماس خروجی، مشتریان بالقوه و در دسترس خود را از محصولات و خدمات خود مطلع می‌کنند. هنگامی که فروش کالا یا ارائه خدمات با برقراری تماس‌های  خروجی حاصل می‌گردد، به آن فروش یا خدمات خروجی اطلاق می شود.

انواع تماس های خروجی

تماس های سرد

مخاطب این تماس‌ها مشتریانی هستند که تعاملی با شرکت نداشته و علاقه ای به محصولات ندارند. کارشناسان این نوع تماس باید اشخاص توانا و مسلط به موضوع مکالمه باشند، چرا که این مشتریان اغلب مخالفت خود را با صراحت اعلام می دارند. موفقیت در این گونه تماس ها، فروش های تلفنی بالایی را به همراه خواهد داشت.

تماس های گرم

تماس‌های گرم بر خلاف تماس‌های سرد، نتیجه برخی از تعاملات قبلی است که مشتری در انتظار این تماس می باشد، معمولاً این تماس‌ها بیشتر قابل قبول و در نتیجه از میزان رضایت بالاتری برخوردار هستند.

مزایای مرکز تماس خروجی

در دنیای رقابتی امروز، دیگر تبلیغ و جستجوی مشتری و انتظار جذب از طریق تماس ورودی کافی نیست. در این راستا لازم است به طور مستمر با مشتریان فعلی در تماس بود و توجه کرد تا همیشه به شرکت وفادار بمانند. در این شرایط فقط تعداد معدودی از مشتری های جدید ما را پیدا می‌کنند، بنابراین ما باید در جستجوی آن‌ها باشیم.
شایان ذکر است برای مدیریت سرمایه و جمع آوری آن، شرکت‌ها به دنبال افزایش سطح خدمات به مشتریان خود هستند، زیرا حفظ مشتریان موجود هزینه کمتری نسبت به جستجو برای دستیابی به مشتریان جدید دارد. در نتیجه، شرکت ها به منظور ارتقاء خدمات به مشتریان، به صورت متداول با مشتری خود ارتباط برقرار می‌کنند. با افزایش تعداد نقاط مشترک با مشتری، می‌توان به صورت دائم، تماس خروجی با مشتریان ثابت را برقرار کرد، از این طریق با پیش فروش یا فروش مکمل محصولات جدید، درآمد پایه حاصل از ارتباط با مشتریان افزایش می‌یابد.
تماس خروجی باید بخش اساسی از استراتژی ورود بازار در هر سازمان باشد. این موضوع راهی برای توسعه ارزشمند روابط با مشتریان است و اجرای درست آن، راهی برای دستیابی به پیشنهاد مناسب برای یک بازار هدف گذاری شده می باشد.

مراکز تماس خروجی چه خدمات و مزایایی را به شرکت ها ارائه می دهند:

خدمات برون سپاری مراکز تماس خروجی چگونه می تواند منافع شرکت ها در نظر داشته باشد؟

برون سپاری خدمات مرکز تماس خروجی به مرکزی حرفه‌ای، می تواند به شما در کسب مزایایی در هنگام برون سپاری مکالمات بازاریابی از راه دور کمک کند. از این رو کارمندان سازمان‌ها زمان دارند تا بر مسئولیت های اصلی شغل خود تمرکز داشته باشند چرا که دلیلی برای نگرانی در مورد فروش وجود نخواهد داشت.

برخی از ویژگی های اصلی برون سپاری خدمات مرکز تماس خروجی شامل موارد زیر است:

  • ذخیره هزینه
  • افزایش سود
  • ذخیره منابع
  • تمرکز بر شایستگی‌های اصلی
  • نیروی کار زبده
  • فضای کار
  • کنترل کیفیت و بهبود عملکرد
ذخیره هزینه

برون سپاری خدمات به شما در صرفه جویی هزینه ها کمک می‌کند زیرا هیچ هزینه‌ای در خصوص استخدام و آموزش کارشناسان متخصص برای سازمان‌ها وجود ندارد.

افزایش سود

برون سپاری خدمات مرکز تماس تلفنی، می تواند به تمرکز در افزایش تولید بیشتر کمک کند و از این طریق می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.

ذخیره منابع

با کمک هزینه‌های خارجی، شما گرایش بیشتری به صرفه جویی در زمینه خرید زیرساخت‌های مورد نیاز و نرم افزارهای گران قیمت و استخدام نیروی انسانی خواهید داشت.

تمرکز بر شایستگی‌های اصلی

برون سپاری خدمات مرکز تماس به شما امکان می‌دهد تا وقت و منابع بیشتری برای تمرکز روی شایستگی و تجارت اصلی شرکت خود داشته باشید.

نیروی کار زبده

برون سپاری به شما این امکان را می‌دهد تا به تیم واجد شرایطی که مهارت‌های تخصصی برای مکالمه با مشتریان در حین تماس را در اختیار دارند، دسترسی داشته باشید.

فضای کار

راه‌اندازی یک مرکز تماس خروجی مستلزم تخصیص فضای کاری و تجهیزات می‌باشد. از طریق برون سپاری، شما نیازی به مستقر کردن کارشناسان، میزهای کاری، سیستم های بزرگ شبکه ای، وسایل و امکانات مربوطه نخواهید داشت. این امر باعث می‌شود هزینه‌های ثابت مرتبط کاهش یابد و مدیریت فضای مرکز تماس شما به تیم متخصص در این زمینه سپرده شود.

کنترل کیفیت و بهبود عملکرد

با ایجاد استراتژی منظم کنترل کیفیت مرکز تماس، می‌توانیم کیفیت تماس را حفظ کرده و اطمینان حاصل کنیم که به بهترین نوع ممکن خدمت رسانی می‌گردد و استراتژی کنترل کیفیت ما به شما در دستیابی به اهداف تعیین شده، ارائه تجربه مشتری عالی و بهبود وفاداری به نام تجاری کمک می‌نماید.

قیمت گذاری

مرکز تماس سفیر آبی آرام نسبت به خدمات مورد نیاز شما، حجم تماس و ساعات کارکرد مورد نظر، قیمت‌گذاری را به صورت موردی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از کارشناس اختصاصی پروژه خود و یا از کارشناسان مشترک در چند پروژه استفاده نمایید،این امر به این معناست که می‌توانید نیازهای عمومی و همچنین نیازهای تخصصی‌تر را پوشش دهد.

شما می‌توانید در پروژه خود با کارشناس اختصاصی در دو سطح کارشناس (عادی و متخصص) هزینه کارشناس را بپردازید و یا از طریق کارشناسان مشترک در چند پروژه استفاده کنید تا هزینه تماس‌ها را براساس تعداد تماس و مدت زمان مکالمات پرداخت نمایید.

ویژگی ها و خدمات شرکت سفیر آبی آرام

مرکز تماس سفیر آبی آرام یکی از کامل ترین مراکز ارائه دهنده تماس‌های خروجی است که می‌توان در اینجا به خلاصه‌ای از ویژگی‌های خدمات خروجی این شرکت  اشاره کرد:

از کارشناسان سفیر آبی آرام می‌توان برای به دست آوردن کاربران جدید استفاده کرد، همچنین آن‌ها می توانند تعیین کنند که کدامیک از کاربران جدید قابلیت تبدیل شدن به مشتری را دارند.

اگر کالاهای جدید یا محبوب را در انبار نگه داری می‌کنید، کارشناسان سفیر آبی آرام می‌توانند به مشتریان موجود و خریداران آتی دسترسی پیدا کنند و اطلاعات کالا‌های قابل دسترس را به آن‌ها اعلام نمایند.

سفیر آبی آرام می‌تواند به عنوان یک بخش فروش برون سپاری شده برای کسب و کار شما خدمت کند و در عملکردهای هدفمند بازاریابی از راه دور شرکت خدمات ارائه نماید.

سفیر آبی آرام می‌تواند تحقیقات بازار مانند نظرسنجی‌ها و سرشماری‌ها را برای کمک به اطلاع رسانی در مورد استراتژی بازاریابی و عملکردهای تجاری شما طراحی کند و انجام دهد.

ما می‌توانیم کیفیت خدمات خروجی، آزمایش فرایندهای شما و درخواست بازخورد از مشتریان، برای بهینه سازی خدمات شما را تضمین کنیم.

سفیر آبی آرام می تواند با اعضا یا مشترکانی که قراردادهایشان در حال اتمام است تماس بگیرد تا اطمینان حاصل شود که عضویت آنها پابرجا خواهد ماند.

پرداخت‌ها و قرار ملاقات‌های از دست رفته می‌توانند پرهزینه باشند، بنابراین می‌توانید از سفیر آبی آرام برای یادآوری به مشتریان در هنگام پرداخت نزدیک به موعد یا قرار ملاقات تعیین شده استفاده نمایید.

بازگشت مشتریان برای بسیاری از مشاغل بسیار مهم هستند. سفیر آبی آرام می‌تواند برنامه‌هایی را برای حفظ مشتری پیاده سازی نماید تا مشتریان شما را راضی نگه داشته و آن‌ها را برای دریافت خدمات بیشتر بازگرداند.

در صورتی که کسب و کار شما دچار بحران روابط عمومی شود، سفیر آبی آرام می تواند به شما کمک کند تا یک پویش پاسخگویی را برای کنترل و حفظ اعتبار نام تجاری شرکت خود ایجاد کنید.

کارشناسان سفیر آبی آرام طبق‌ دستورالعمل‌های سفارشی شما، به صورت دوستانه و حرفه‌ای (رسمی) به تماس ها رسیدگی می کنند.

در بسیاری موارد، رسیدگی به خدمات ویژه مشتری از طریق تلفن می‌تواند بسیار پر هزینه‌تر از برون سپاری برنامه‌ای باشد که توسط یکی از این متخصصان خبره تهیه شده است. در صورتی که می‌توانید با پرداخت هزینه‌های کمتر، نتیجه مطلوب مورد نظر در غالب گزارشات مدیریتی و مانیتورینگ تماس‌‌ها و شنود مکالمات کارشناسان، با مخاطبان در خدمات مشتری را همراه با صرفه جویی بالا کسب نمایید.

تجزیه و تحلیل از مراکز تماس  شما اغلب کاملاً خودکار است، بنابراین می‌توانید در لحظه اطلاعات به روز را از آن دریافت کنید. این امر می تواند به شما کمک کند تأثیر خدمات ارائه شده به مشتری را بررسی کرده و در صورت لزوم در راستای بهبود عملکرد کسب و کار خود تغییراتی را ایجاد کنید.

مرکز تماس شرکت سفیر آبی آرام دارای قابلیت، شماره گیری خودکار، گزارش گیری سریع و برنامه‌های تجزیه و تحلیل به روز شده است، بنابراین شما می‌توانید در هر تماس خروجی وقت بیشتری صرفه جویی کنید!

شرکت سفیر آبی آرام می‌تواند زمانی که شرکت شما برای یک روز یا در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی تعطیل است، فعال باشد. گزینه‌های انعطاف پذیر این چنینی، یک مرکز تماس  را برای هر شرکتی بسیار ارزشمند می‌سازد.