اخبار سفیر آبی آرام

تشریح فعالیت های سفیر آبی آرام در اولین جلسه شرکت های ICT کنیایی و ایرانی

توسط در اخبار 1 می 2021

به دنبال افتتاح پایگاه صادراتی اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در نایروبی پایتخت کنیا ، اولین جلسه مجازی شرکت‌های ICTکنیایی فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور دکتر جعفربرمکی(سفیر ایران در کنیا) با شرکت های ایرانی برگزار شد. بر اساس این گزارش در این جلسه پیرامون فعالیت و خدمات اعضای اتحادیه و شرکت های عضو آن توضیحاتی ارائه شد و پس از آن شرکت های ایرانی حاضر در جلسه به بیان خدمات و فعالیت مجموعه های خود پرداختند.

این جلسه که با حضور شرکت های عضو کمیسیون صادرات اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران و علاقه مند به فعالیت  سفیرآبی آرام در بازار کنیا برگزار شد، دکترعلیرضا حسین نژاد_ مدیرعامل سفیرآبی آرام _نیز به عنوان یکی از اعضای کمیسیون صادرات اتحادیه به تشریح فعالیت های این شرکت درحوزه اجرایی مراکز تماس، امنیت در مراکز تماس، آموزش های تخصصی در این بخش و امنیت در زیرساخت ها پرداخت. دکتر حسین نژاد در عین‌حال بیان کرد: همکاری با شرکت‌های بین‌المللی مطرح در حوزه ارتباطات و وجود استانداردهای حرفه‌ای، این شرکت را به عنوان قطب مطرح صنعت امداد مشتریان جهت ارائه خدمات بین‌المللی تبدیل کرده و دارای تجربیاتی در رابطه با فعالیت با شرکت های بین المللی هستیم. گفتنی است؛ انعطاف‌پذیری در رویارویی با مشتریان و ارائه انواع خدمات مشاوره نیز به عنوان سوابق حرفه‌ای شرکت سفیرآبی آرام در این‌جلسه مطرح شد.

اما دکتر جعفر برمکی_ سفیر جمهوری اسلامی ایران درکنیا که مدیریت جلسه را نیز به عهده داشت، گفت: باتوجه به اینکه کنیا تامین کننده نیاز کشورهای همسایه است، ضرورت حضور شرکت‌های ICTکنیایی و ایرانی را دوچندان می کند وی اظهار کرد: با ایجاد پایگاه صادراتی اتحادیه صنعت مخابرات ایران درکنیا و با توجه به ارتباطاتی که بنده با مقامات کشور کنیا و همچنین ارتباطی که با شبکه ای از فعالان اقتصادی دارم این امکان فراهم آمده است تا بتدریج ضمن ارائه ظرفیتهای کشور، اتحادیه صادر کنندگان صنعت مخابرات و بطور کلی صنعتICT به طرفهای کنیایی معرفی شوند.

وی گفت: بنده بعنوان سفیر تصمیم دارم بسیاری از جلسات خود با مقامات کشور کنیا در حوزه اقتصادی را در مرکز نوآوری فناوری ایران در نایروبی برگزار کنم تا فرصتی فراهم آید که بطور مستقیم به معرفی این مرکز و خدمات و محصولاتی که ارائه می نماید، بپردازم. علاوه بر آن، بسیاری از رویدادهای مرتبط با سفارت در حوزه های مختلف می تواند در این مرکز برگزار شده تا بتواند به معرفی هرچه بیشتر مرکز منجر شود. سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنیا بیان کرد: بدیهی است حوزه ICT به عنوان صنعتی به سرعت در حال رشد می تواند از این فضا برای دسترسی به بازار کنیا در درجه اول و در مرحله بعد به بازار کشورهای شرق آفریقا شامل ( تانزانیا، سودان جنوبی، اوگاندا، رواندا و بروندی) و در مقیاس بزرگتر به بازار مشترک جنوب شرق و شرق آفریقا تحت عنوان کومسا متشکل از ۲۲ کشور آفریقایی (از شمال آفریقای جنوبی تا تونس در شمال) دسترسی داشته باشد. علاوه بر آن، با راه اندازی منطقه آزاد تجارت درون قاره ای آفریقا از ابتدای سال ۲۰۲۱، دسترسی سهل تر به بازارهای کل قاره فراهم خواهد آمد.

سفیر ایران در کنیا همچنین اظهار کرد: خانه نوآوری و فناوری ایران (I-HIT) که در ساختمان قدیم سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنیا مستقر شده است، با هدف توسعه صادرات محصولات دانش بنیان کشورمان تاسیس شد ، مضاف بر آن، این پایگاه با استقرار حوزه های مختلف دانش بنیان می تواند با ارائه محصولات متنوع، سبدی از کالاها و خدمات مورد نیاز بازار این کشور را تامین نماید.

وی در عین حال بیان کرد: دربسیاری از موارد با تقاضاهایی برای محصولات کشورمان روبرو هستیم در حالیکه امکان به نمایش گذاشتن آنها و ارائه مشخصات تخصصی وجود ندارد و بدیهی است که کارشناسان سفارتخانه ها دارای ظرفیت لازم برای ارائه توضیحات تخصصی و فنی در باره محصولات کشورمان نیستند،بنابراین ضرورت دارد تا با حضور متخصصان کشورمان در این نوع مراکز، اطلاعات مورد نیاز در اختیار متقاضیان قرار گیرد. لازم به ذکر است؛ روز ۸ بهمن سال گذشته( ۱۳۹۹)، همزمان با افتتاح مرکز نوآوری فناوری ایران و مصادف با برگزاری دومین نشست تجاری – فناوری شرکت های دانش بنیان در نایروبی پایتخت کنیا با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، دفتر اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران هم با حضور اعضای کمیسیون صادرات اتحادیه  افتتاح و راه اندازی شد.

این دفتر قرار است به عنوان پایگاه دائمی ایران در کنیا برای تسهیل صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان و خلاق ایرانی در حوزه ICT به بازار شرق آفریقا فعالیت کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *