تامین کارشناس مرکز تماس

 

در بازاری بسیار رقابتی که کسب و کارها برای وفاداری مشتری دائما درحال رقابت هستند، اهمیت و تامین کارشناس مرکز تماس در کسب و کار افزایش قابل توجهی یافته و راه حل های چگونگی ارائه خدمات کارآمد به مشتریان، مطرح می شود.

اگرچه نمی توان از نقش و کارایی مراکز تماس در ارائه و تحویل خدمات کارآمد به مشتریان کسب و کارها چشم پوشی کرد اما، اهمیت مراکز تماس هیچوقت جذاب نبوده است.

با رشد کسب و کار شما، ضرورت رسیدگی به تماس های پشتیبانی مشتری نیز با آن رَشد می کند. در این مرحله شما یک انتخاب دارید؛ از طرفی می توانید زمان و مقادیر زیادی پول را در یک تیم مرکز تماس سرمایه گذاری کنید و یا از طرف دیگر می توانید این عملیات را به یک مرکز تماس خدمات مشتری، برون سپاری نمایید.

وظایف کارشناس مرکز تماس

اگر هنوز در حال تجسم یک مرکز تماس از اواخر سال 1990 و یا اوایل سال 2000 هستید، تصور اینکه چنین مرکز تماسی چگونه می تواند چنین نقش اساسی در ارائه یک تجربه عالی برای مشتریان شما ایفا کند، ممکن است کار دشواری باشد.

طی دهه های گذشته، اهمیت مرکز تماس در کسب و کار پیشرفت زیادی داشته است. امروزه، ممکن است مراکز تماس هنوز از سرویس های تلفنی استفاده کنند، اما ایمیل، گفتگوی آنلاین و رسانه های اجتماعی را نیز برای ارتباط با مشتریان به کار می گیرند.

استفاده از خدمات مرکز تماس نه تنها برای شما و کسب و کارتان، بلکه برای مشتریان شما نیز مزایای بسیاری دارد. با تغییر درخواست های مشتری و بهبود فناوری، برون سپاری مرکز تماس مزایای بیشتری خواهد داشت.

محبوبیت مراکز تماس به ویژه در سازمان ها و کسب و کارهای خدمات محور، روز به روز در حال افزایش است؛ از این نظر که سازمان ها علاقه دارند مشتریان خود را تا جای ممکن همیشه راضی نگه دارند. بنابراین بسیاری از شرکت ها و سازمان‌ها جهت مدیریت مرکز ارتباط با مشتریان و پاسخگویی بر روی مراکز تماس تمرکز دارند.

تامین کارشناس مرکز تماس

وظایف کارشناس مرکز تماس

 • ارائه خدمات به طور مستقیم به مشتریان
 • پیروی از اسکریپت‌های آماده
 • انطباق اسکریپت‌ها با منافع مشتریان در صورت لزوم
 • پاسخ به درخواست های مشتری در مورد محصولات و خدمات و یا کمک‌های فنی
 • جمع آوری اطلاعات مشتری مربوط به اهداف کسب و کار مانند نام، آدرس و اطلاعات مالی
 • انجام نظرسنجی برای تحقیقات بازار
 • نظارت بر عملکرد در ارتباط با اهداف شخصی و اهداف کسب و کار
 • ذخیره سوابق دقیق مخاطبین
 • پاسخگویی موثر و مناسب به تماس گیرندگان، توضیح راه حل های احتمالی
 • مشارکت در گوش دادن فعال به تماس گیرنده، تایید یا تصریح اطلاعات
 • ایجاد روابط پایدار با مشتریان و سایر اعضای گروه مرکز تماس بر اساس اعتماد و اطمینان
 • درک و تلاش برای رسیدن یا فراتر رفتن از معیارهای مرکز تماس
 • شرکت در آموزش و فرصت های یادگیری دیگر برای توسعه دانش از شرکت و موقعیت شغلی

یک کارشناس مرکز تماس در این شرکت ها باید علاوه بر تکنیک های ارتباط با مشتریان و پاسخ گویی به تماس های اضطراری، توانایی کار کردن با نرم افزارها و ماژول‌های ارتباط با مشتری را داشته باشد.

ساعت های کاری یک کارشناس مرکز تماس درهر سازمان متغیر و متفاوت است؛ برخی از سازمان ها ممکن است یک مرکز تماس برای پاسخ گویی ۲۴ ساعته داشته باشند؛ در این سازمان ها اغلب برای مراکز تماس خود شیفت بندی زمانی می کنند تا کارشناسان مرکز تماس بتوانند در ساعات مقرر پاسخ گوی تماس مشتریان باشند.

استخدام بسیار زمان بر و پرهزینه است

اگر یک مدیر و یا مسئول منابع انسانی باشید حتما می‌دانید، کل فرآیند جذب و استخدام چقدر می‌تواند برای یک سازمان هزینه بر و طولانی باشد. از نیازسنجی برای استخدام تا تهیه آگهی شغلی و انتشار آن تا دریافت رزومه‌های مناسب و دردسر‌های هماهنگی با کارجویان وکلی مشکلات برگزاری جلسات مصاحبه شغلی بگیرید تا انتخاب فرد مناسب از میان خیل مصاحبه‌ها و ارزیابی‌های فنی، همگی مسائل و چالش‌های فرآیند استخدام هستند که اغلب ممکن است هفته‌ها و شاید تا ماه‌ها طول بکشند! در واقع استخدام هر نفر در یک سازمان یا شرکت همیشه هزینه‌های پنهان و آشکار زیادی دارد که وقت شما را به عنوان یک مدیر کامل می‌گیرد؛ آن هم در شرایطی که شما قطعاً مسئولیت‌ها و وظایف بی‌شماری دارید که باید به آن رسیدگی کنید.

کارشناس مرکز تماس را از کجا پیدا کنیم ؟

یکی از بزرگترین معضلات مدیران در جریان استخدام برای مرکز تماس این است که نمی دانند کارشناس مرکز تماس را از کجا و در چه شبکه‌هایی پیدا کنند.

برون سپاری موضوع جذب کارشناس پاسخگو در مرکز تماس؛ راهکاری هوشمندانه برای مدیران!

به دلیل مشکلات متعددی که درباره فرایند جذب و تامین کارشناس مرکز تماس وجود دارد، بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها ترجیح می‌دهند جریان کارمندیابی را به متخصصان این حوزه بسپارند. این برون سپاری به معنای استخدام برای کل یا بخشی از مراحل جذب نیرو است. این شکل از برون سپاری فرایند جذب و استخدام می‌تواند باعث صرفه‌جویی قابل ملاحظ‌های در هزینه‌‌ها و کارآمد کردن جذب نیرو برای کارفرما شود؛ از طرفی به شما به عنوان مدیر کسب و کار یا منابع انسانی اجازه می‌دهد فرصت بیشتری برای تمرکز روی وظایف دیگرتان و برنامه‌‌های راهبردی خاصی همچون مدیریت استعداد‌ها داشته باشید.

چرا سفیر آبی آرام؟

تیم متخصصان منابع انسانی سفیر آبی آرام به همراه پشتوانه تخصصی در مرکز تماس و با شناخت دقیق از نیاز بازار کار و استخدام ایران، راهکار جامعی برای حل مشکل جذب و استخدام تمام مراکز تماس است. بسیاری از مراکز تماس مختلف تاکنون توانسته‌اند از طریق تیم مجرب سفیر آبی آرام، بهترین و مناسب ترین افراد را استخدام کنند. سفیر آبی آرام با تکیه بر بانک بزرگ رزومه کارجویان، شبکه گسترده روابط در حوزه‌ی تخصصی مرکز تماس، مجرب ترین متخصصان منابع انسانی و داوران فنی، موفق شده کل چرخه استخدام از انتخاب رزومه‌ها تا برگزاری جلسات مصاحبه شغلی، ارزیابی کارجویان و در ‌نهایت معرفی مناسب ترین افراد را پوشش ‌دهد.

مجموعه سفیر آبی آرام امکان تامین نیروی تخصصی حوزه مرکز تماس در حوزه‌های مختلف را با انعطاف پذیری طبق درخواست کارفرما و حوزه فعالیت کارفرما دارد. ذیلاً مدل‌های مختلف قابل ارائه مطرح شده است:

 • جذب کارشناس مرکز تماس و اختصاص فضای زیر ساخت در مجموعه سفیر آبی آرام
 • جذب کارشناس مرکز تماس در مجموعه سفیر آبی آرام در فضای زیرساخت کارفرما
 • جذب کارشناس مرکز تماس برای کارفرما و اختصاص فضای زیر ساخت در مجموعه سفیر آبی آرام
 • جذب کارشناس مرکز تماس برای کارفرما در فضای زیر ساخت کارفرما

جهت دریافت هرگونه خدمات بیشتر ارسال ایمیل به Sales@abcallcenter.com