ارائه خدمات مشاوره تخصصی مرکز تماس

راه اندازی مرکز ارتباط برای کسب و کار سرمایه گذاری زمان و پول است. تعهد ایجاد یک مرکز تماس برای کسب و کار نیاز به تحقیق، برنامه ریزی، تکنولوژی، پیاده سازی و اندازه گیری دارد. ارائه خدمات مشاوره تخصصی مرکز تماس اصولی اساسی در هنگام راه اندازی مرکز تماس می‌باشد، در حالی که روند صنعت، فن آوری و بازار رشد می‌کند و بهبود می‌یابد.

 

ارائه خدمات مشاوره تخصصی مرکز تماس

شرح خدمات مشاوره­ای در دو گام تخصصی به ­­شرح زیر انجام می­گردد:

گام اول ارائه خدمات مشاوره‌ای

ارائه مشاوره در خصوص بررسی و مطالعه بخش عملیات و زیرساخت­های مربوط به مرکز تماس خواهد بود که شامل موارد زیر است:

1. برنامه ریزی

قبل از تصمیم برای راه اندازی مرکز ارتباط ، باید یک تصور از بودجه خود داشته باشید و بین سرمایه گذاری اولیه خود برای راه اندازی مرکز ارتباط و هزینه‌های تکراری ضروری برای حفظ آن، تفاوت ایجاد کنید. سپس بسته به تمرکز شما، شاخص‌‎های عملکرد کلیدی شما تعیین می‌شود. شاخص‌های عملکرد کلیدی به شما تصویری از عملکرد کارشناسان و کل تیم را می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد تصمیمات مبتنی بر داده‌ها را برای بهبود رضایت مشتری و افزایش درآمد بگیرید. در انتها تعداد کارکنان مورد نیاز را باید مشخص کنید که اندازه مرکز تماس شما برای موفق بودن می بایست چقدر باشد. حدس در خصوص تعداد کارمند مورد نیاز می‌تواند شما را با صندلی‌های خالی یا هزینه فضای غیر قابل استفاده درگیر کند. هر دو این موارد می توانند در بلند مدت هزینه‌های زیادی برای شما داشته باشند. به این صورت برای راه اندازی مرکز ارتباط باید تعداد کارمند مورد نیاز براساس پیش بینی باشد.

2. موقعیت یا مکان

هنگام تصمیم گیری در مورد راه اندازی مرکز ارتباط در محل جدید، باید درباره بسیاری از عوامل فکر کنید. تمرکز اصلی باید فراتر از کوتاهی مسیر رفت و آمد برای تیم مدیریت اصلی باشد. در واقع، این باید آخرین مورد در لیست باشد. همچنین در هنگام انتخاب یک مکان برای مرکز تماس مهم است که در مورد بودجه فکر کنید. اندازه و کیفیت منطقه اداری در کشور بسیار متفاوت است، بنابراین ارزش این تحقیق را دارد تا بدانید که کجا می‌توانید حداکثر بهره را از پول خود ببرید.

3. ابزار و تکنولوژی

یک لیست کلی از فن آوری‌های مرکز تماس به تصمیم گیری دقیق در مورد اینکه عملیات جدید شما به چه ابزار و فن آوری نیاز دارد، کمک نمی‌کند. برای ایجاد یک مرکز تماس، مهمترین ابزار یک تلفن است. ابتدا، تعیین کنید که آیا کار در سایت را انتخاب می‌کنید و یا یک راه حل مجازی انتخاب شما است. در هر صورت، اندازه تیم، قدرت اتصال اینترنت و پتانسیل توسعه را در نظر بگیرید. یک راه حل مقیاس پذیر ، آسان برای اجرا ، مورد استفاده در جهت نیازها و تجهیزات با ویژگی‌های مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

گام دوم ارائه خدمات مشاوره‌ای

از بررسی نتایج مطالعات گام اول امکان ارائه هر یک از بخش­های مشاوره­ای ذیل به­درخواست کارفرما در گام دوم امکان‌­پذیر خواهد بود: