آکادمی سفیر

مشتریان در عصر حاضر مهم ترین دارایی هر کسب و کار هستند و در شرایط کنونی حفظ این دارایی ارزشمند برای سازمان‌ها و شرکت‌ها، بسیار حائز اهمیت است.

 مرکز ارتباط به عنوان یکی از مهمترین ابزار ارتباطی و تعاملی دوطرفه میان مشتریان و کسب و کارها، از پتانسیل بالایی به‌منظور ارزش‌آفرینی و همچنین ایجاد تجربه مناسب برای مشتری برخوردار است.

یکی از حوزه‌های اصلی در مراکز خدمات مشتری که بیشترین سرمایه‌گذاری مدیریتی و مالی نیز در آن صورت می‌پذیرد، حوزه‌ سرمایه انسانی است که در واقع مرکز اصلی و تجلی‌بخش تمام فعالیت‏ های مرکز تماس است. بدین منظور و در راستای نیل به هدف جذب و حفظ مشتریان، ضروری است که این سرمایه ‏ها را در تمام سطوح برای ارائه خدمات با کیفیت در مرکز تماس، آموزش دهیم. 

 

شرکت سفیر آبی آرام، به عنوان اولین شرکت برون سپاری مرکز ارتباط در ایران با بیش از 10 سال تجربه در اجرای پروژه‌های بزرگ داخلی و بین‌المللی در این زمینه با تأسیس آکادمی آموزش مراکز ارتباط، نقش مهم آموزش در این صنعت را به رسمیت شناخته است و در این راستا، با همکاری مدرسان حرفه‌ای و همچنین با تکیه بر دانش و تجربه سازمان و مدیران، اقدام به اجرای دوره‌های آموزشی تخصصی مراکز تماس در سطوح مختلف نموده است.

آکادمی سفیر یک مرکز ارزیابی تخصصی، آموزش و سنجش مراکز تماس و نیروهای شاغل درصنعت خدمات مشتری و برگزار‌کننده‌ سمینارهای معرفی و آموزش مرکز ارتباط (contact center) و خدمات مشتریان است.

امروزه در دنیای کسب و کار که لحظه به لحظه به سمت تخصصی و حرفه‌ای شدن گام برمی‌دارد، نقش آموزش غیر قابل چشم‌پوشی است. آموزش صحیح باعث ایجاد تغییرات مثبتی در سازمان به شرح ذیل می‌شود:

 • افزایش ثبات و انعطاف‌پذیری سازمان
 • افزایش بهره‌وری
 • افزایش روحیه
 • کاهش نظارت و هدایت
 • استفاده اقتصادی از منابع
 • کاهش حوادث در محل کار
 • کاهش زمان یادگیری
 • کاهش نیاز به نیروی انسانی در آینده

چشم انداز آکادمی سفیر

تبدیل شدن به مرکز مرجع پیشرو برای ارزیابی و آموزش صنعت مرکز تماس در ایران و یکی از معتبرترین مراکز در خاورمیانه تا پایان سال 2025.

ماموریت آکادمی سفیر

 • آموزش بیش از 80٪ کارکنان این صنعت در 5 سال آینده
 • ارائه مدرک معتبر بازار ایران به کارآموزان داخل و خارج از کشور
 • ایجاد یک پایگاه داده معتبر از رویدادهای ایران و جهان در مورد صنعت مرکز ارتباط
 • بررسی و تحقیق آماری و انتشار آن در این زمینه

ارزش های آکادمی سفیر

 • وفاداری کامل به فرآیند یادگیری، صرف نظر از خواسته های کسب و کار
 • تعهد به بهبود مستمر در فرایندها
 • حفظ اطلاعات محرمانه

اهمیت آموزش

استاندارد سازی

از طریق آموزش های درست، روش های تولید و خدمات به استاندارد مطلوب می رسند. همه کارشناسان به درستی آموزش دیده و روش ها و تکنیک های درست را دنبال می کنند. در نتیجه شاهد یکپارچگی خروجی و کاهش استانداردهای ایجاد شده توسط کارشناسان خواهید بود. با استفاده از آموزش ها و روش های استاندارد، با افزایش کیفیت خروجی روبه رو خواهید شد.

افزایش ثبات و انعطاف پذیری سازمان

آموزش باعث ایجاد فرصت های یادگیری و مهارت های متفاوت شده و در نتیجه شرایط کار در واحدهای مختلف را فراهم می کند. همچنین باعث کاهش ریزش نیرو می گردد، بدین معنی که بالا بودن سازگاری سازمان ها، موجب حفظ کارکنان برای مدت زمانی طولانی و در نتیجه افزایش ثبات سازمان می شود

افزایش بهره وری

آموزش باعث افزايش كيفيت و کمیت كالاهاي توليد شده و افزايش بهره وري مي شود.انعطاف پذیری به کارکنان این امنکان را می دهد تا در یک دوره زمانی در چندین واحد قرار داده شوند، زیرا آنها مهارت های فراوانی را از طریق آموزش مناسب به دست می آورند.

افزایش روحیه

آموزش صحیح کارشناسان باعث افزایش روحیه آن ها و کاهش نارضایتی از کار، کاهش غیبت، کاهش شکایات و افزایش علاقه و انگیزه در آن ها می شود. افزایش روحیه کارشناسان، افزایش وفاداری به سازمان را در بر خواهد داشت.

کاهش نظارت و هدایت

یک کارشناس آموزش دیده، خود می داند که چه کارهایی را و چگونه باید انجام و نیازی به راهنمایی و نظارت لحظه به لحظه ندارد. سرپرستان می توانند به جای اختصاص وقت خود بر نظارت ثابت و منظم، از آن برای انجام مسائل مهم تر استفاده نمایند.

استفاده اقتصادی از منابع

کارشناس آموزش دیده، از منابع موجود (مانند ابزار، تجهیزات و ...) استفاده مقرون به صرفه و بهتری خواهد داشت. استفاده بهینه از منابع موجب کاهش هزینه ها و افزایش سود کسب و کارها می گردد.

کاهش حوادث در محل کار

آموزش مناسب، احتمال وقوع حوادث ناشی از سوء استفاده های احتمالی از تجهیزات، ماشین آلات و سایر منابع سازمان را از بین برده و یا کاهش می دهد. این امر یکی از مهمترین آموزش های موردنیاز هر سازمان می باشد.

کاهش زمان یادگیری

کارشناسی که آموزش های لازم را نگذرانده باشد، زمان زیادی را برای یادگیری روش ها و شیوه های انجام کار صرف می نماید. در صورتی که کارشناسان ماهر و آموزش دیده، در کمترین زمان می توانند به سطح قابل قبولی از عملکرد مورد نظر برسند. بنابراین، آموزش باعث کاهش زمان یادگیری می شود.

نیاز به نیروی انسانی

با استفاده از آموزش های مناسب، کارشناسان برای ارتقاء شغلی و داشتن مسئولیت های بیشتر واجد شرایط می گردند. یک سازمان در حال رشد و گسترش، تمایل به آموزش کارشناسان موجود و ارتقاء آن ها به موقعیت های بالاتر دارد.